شهباز و هم قطارها در رویای صدرنشینی

  • توسط
  • شهریور ۲۵, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

مسابقه روز گذشته آبی ها در تبریز نمونه کاملی از برد حسابگرایانه یک تیم فوتبال هوشمند و حرفه ای است. تیمی که از حداقل موقعیت ها بیشترین امتیاز را کسب می کند؛ درست مثل بازی آخرمقابل استقلال اهواز که باز در آن دفعه هم شاگردان پرویز مظلومی هرطورکه می شد، توپ را از خط دروازه حریف عبور دادند.

در بازی دیروز در ابتدا سجاد شهباززاده با یک کنترل تماشایی، یک چرخش و یک ضربه پای درخشان و بعد محسن کریمی با حضور سریع و ضربات نشسته از نزدیک دروازه گئورگیف را باز کردند تا سوغات آنها از تبریز ۳ امتیاز خالص باشد.

اگرچه به برد استقلال از روز گذشته تردیدهایی وارد شده است، اما هر چه که هست آنها با کسب چهارمین برد با یک بازی کمتر خود را به سپاهان نزدیک کرده اند و پیروزی در بازی عقب افتاده مقابل نفت تهران می تواند آنها را با رکوردی جالب توجه به صدر برساند. نکته مهم اعتماد به نفس استقلال در بازی های خارج از خانه است. آنها هر ۳ بازی خارج از خانه این فصل را به سود خود تمام کردند و جالب اینکه در هر ۳ بازی ۲ گل به ثمر رساندند؛ در بازی اول مقابل سیاه جامگان، در بازی مقابل استقلال اهواز و در مسابقه سوم مقابل گسترش فولاد ۳ تیمی که در خانه ممکن است یقه هر تیمی را بگیرد اما زورشان به استقلال و فرصت طلبی حمله ورانش نرسید.

با این ۹ امتیاز خارج از خانه و ۳ امتیاز برد برابر ملوان پرویز مظلومی حالا خود را آماده دیدار بعدی مقابل نفت خواهد کرد که در خانه برگزار می شود. مسابقه ای یک چالش ذهنی و البته حیثیتی برای پرویز مظلومی است که می خواهد به همه ثابت کند در مدتی که دور از استقلال به سر می برده، این آبی ها بوده اند که از نداشتنش ضرر کرده اند … منتظر آن مسابقه خواهیم بود؛ مسابقه آبی ها که خود را برای آن نقطه بالایی جدول به هر زحمتی خواهند انداخت.

استقلال که تیمی متوازن و فرصت طلب دارد، در ادامه رقابت ها با اعتماد به نفس بیشتری پیش خواهد رفت، بخصوص که مهدی رحمتی دوباره خود را پیدا کرده و کمی جلوتر امید ابراهیمی مشغول بازیسازی است و جلوتر از همه سجاد شهباززاده ممکن است هر توپی را به تور دروازه حریف برساند. بازی نفت نشان خواهد داد که بدبینی اولیه و خوشبینی فعلی کدامشان درست است.

 

منبع : ورزش سه

قبلی «
بعدی »