ممنوعیت تردد تاکسی‌های پیکان از ابتدای دی ۹۴

  • توسط
  • شهریور ۲۲, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مدیرعامل تاکسیرانی تهران از افزوده شدن پژو به خودروهای تحویلی ایران خودرو در روند نوسازی ناوگان تاکسی‌ها خبر داد و افزود: سایت نوسازی به بنا به دلایلی بسته شده بود که مجددا فعال شده است و تاکسی‌های پیکان در اولویت ثبت‌نام برای نوسازی قرار دارند.

میثم مظفر به آغاز مجدد روند نوسازی تاکسی‌ها در تهران اشاره کرد و گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از ۴ هزار تاکسی نوسازی شده است که چندی پیش به دلیل عملی نشدن تعهدات قبلی ستاد حمل و نقل سوخت امکان ثبت نام در سایت وجود نداشت؛ اما هم اکنون سایت باز و امکان ثبت نام مجددا فراهم شده است.

وی از افزوده شدن پژو ۴۰۵ به خودروهای تحویلی ایران خودرو به عنوان تاکسی خبر داد و افزود: طبق توافق‌های جدید ایران خودرو، مراکز اسقاط و بانک عامل(صادرات) ظرف یک ماه آینده تحویل خودورهای جدید شامل سمندEF7 و پژو اجرایی می شود.

مظفر تاکسی‌های پیکان را در اولویت نوسازی تهران دانست و تصریح کرد: دارندگان تاکسی پیکان در اولین فرصت ممکن به شرکت های خصوصی تاکسیرانی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران مراجعه و از طریق انها برای تحویل تاکسی پیکان و نوسازی آن اقدام کنند.

به گفته ی وی براساس مصوبه ۲-۲ شورای حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تاریخ ششم دی ماه ۹۳ هیچ یک از تاکسی های پیکان از دی ماه سال ۹۴ مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک نیستند و با همکاری پلیس راهور متوقف خواهند شد.

از میان ۱۷ هزار تاکسی فرسوده تهران که شامل سمند، پژو ، پراید و هیوندا و … می شود بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه تاکسی پیکان در ناوگان تاکسی رانی تهران وجود دارد که در نوبت نوسازی قرار دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، همچنین برای تسهیل در نوسازی تاکسی های فرسوده کل کشور خصوصا تاکسی های کاربراتوری، معافیت تاکسی‌ها از حقوق گمرکی و سود بازرگانی و مجوز یگانه سوز بودن در صورت احراز استاندارد یورو ۵ را پیشنهاد داد.

قبلی «
بعدی »