افزایش کشته‌های ایرانی حادثه مکه/ ۵ کشته و ۶ مفقود+اسامی

مسعود مجردی، رئیس ستاد مکه سازمان حج و زیارت گفت:‌ با مشخص شدن هویت ۴ نفر دیگر از زائران کشته شده ایرانی در حادثه مکه تعداد کشته های زائران ایرانی این حادثه به ۵ نفر رسید.

وی با اشاره به هویت کشته شدگان تازه شناسایی شده، گفت:‌ محمد مجلسی از کاروان شماره ۱۷۷۴۳ از تهران، ولی اسمعیلی از کاروان شماره ۳۹۰۰۹ از خراسان جنوبی، محمد هاشم زهی از کاروان شماره ۲۳۱۱۴ از سیستان و بلوچستان و علیرضا عامری از کاروان شماره ۲۲۱۲۴ از سمنان افرادی هستند که شناسایی شدند.

رئیس ستاد مکه سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: همچنان ۷ نفر از زائران مفقود هستند که تیم‌های مرکز پزشکی و امداد و پیگیری با مراجعه به مراکز درمانی عربستان و مراکزی که اطلاعاتی در مورد زائران دارند در صدد به دست آوردن اطلاعاتی در مورد این افراد هستند.

حمید محمدی معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، گفت: هم‌اکنون پیگیری‌ها برای یافتن ۶ زائر ایرانی مفقودشده در مکه ادامه دارد.

وی افزود: اسامی این زائران مفقودی عبارت است از مریم آل‌طه فرزند میرجواد با شماره کاروان ۱۱۲۶۶، حسن قاسمی درآباد فرزند علی‌عباس به شماره کاروان ۱۷۷۱۰، فاطمه دامغانی فرزند ذبیح‌الله با شماره کاروان ۲۲۱۲۴، کبری بیگم میرغفوری فرزند میرحسین با شماره کاروان ۲۲۱۲۴، محمدجعفر فلاح فرزند ابراهیم با شماره کاروان ۱۳۳۵۲

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر چرایی اعلام دیرهنگام تعداد زائران فوت‌شده ایرانی در مکه را اعلام کرد و گفت: دقایقی پیش یکی از مفقودشدگان به نام شعبان گرجی را در بیمارستان سعودی پیدا کردیم.

محمدی ادامه داد: هنوز هیچ اطلاعاتی از مفقودین ایرانی در دسترس نیست.

به گزارش فارس، روز جمعه بر اثر طوفان شدید در مکه، جرثقیل بالابری به درون مسجدالحرام سقوط کرد و باعث کشته و مجروح شدن صدها تن از زائران بیت‌الله الحرام شد.

منبع : خبرگزاری فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code