ایران با قطر، چین و سوریه هم گروه شد

  • توسط
  • شهریور ۲۱, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است
در گروه A؛ ایران در مرحله اول این رقابت ها در کنار تیم میزبان به اضافه دو تیم دیگر آسیای قرار گرفته که همواره در رده های پایه خطرناک بوده اند. گروه B؛ عربستان، کره شمالی، ژاپن و تایلند گروهی نسبتا متعادل را تشکیل دادند و گروه C؛ عراق، کره جنوبی، ازبکستان و یمن قرار دارند. در گروه D این مسابقات هم اردن، استرالیا، امارات و ویتنام از گلدان ها بیرون آمدند.

صعود از گروه به این شکل است که از هر گروه دو تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌ کنند و از بین ۸ تیم، ۳ تیم برتر به المپیک ریو صعود خواهند کرد. بازی های مرحله یک چهارم نهایی حذفی خواهد بود و سپس ۴ تیم پیروز در دو مسابقه مقابل هم قرار خواهند گرفت که از این بین دو تیم برنده به المپیک ریو می‌ رسند، تیم سوم هم در مسابقه رده‌بندی انتخاب خواهد شد.

تیم‌ملی فوتبال ایران با مربیگری خاکپور خود را آماده حضور در این رقابت خواهد کرد که تیم‌ملی ایران از سال ۱۹۷۶ در هیچ المپیکی شرکت نکرده است اگرچه ملی‌پوشان ایران در سال ۱۹۸۰ با مربیگری حسن حبیبی به دور نهایی مسابقات در مسکو صعود کردند اما به دلیل تحریم از حضور در این مسابقات جا ماندند. تیم خاکپور که پرستاره و با استعداد است از بخت های مسلم صعود به شمار می‌ آید و اگر کم و کسر فنی ای نداشته باشد، می‌ توانیم به صعود این تیم خوشبین باشیم.

 

منبع : ورزش سه

قبلی «
بعدی »