ایران ۲ – لهستان ۳؛ فرار لهستان از شکست مقابل ایران

  • توسط
  • شهریور ۲۱, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیم ملی والیبال ایران صبح امروز از ساعت ۷:۴۰ به مصاف لهستان، تیم بدون شکست جام جهانی ۲۰۱۵ رفت و در حالیکه ۲ بر صفر از حریف پیش بود، نتیجه بازی را ۳ بر ۲ واگذار کرد تا دومین شکست شاگردان کواچ در این این مسابقات رقم بخورد.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای بازی امروز همان ترکیب ۲ بازی گذشته را به میدان فرستاد به طوریکه عبادی پور، میرزاجانپور، غلامی، موسوی، معروف و غفور نفرات اصلی تیم را تشکیل می دادند و مرندی لیبرو ایران بود.

ست اول

دو تیم امتیازات را یک به یک در همان ابتدای بازی کسب می کردند تا اینکه سعید معروف در خط سرویس موفق به بر هم ریختن دریافت اول لهستانی ها شد و اسپکر های تیم مقابل از کار افتادند.

کوبیاک و کورک شروع خوبی مقابل ایران نداشتند و در همان ابتدای بازی از ۸ امتیاز، ۵ امتیاز را این ۲ از اشتباهات فردی به ایران تقدیم کردند.

شروع طوفانی ایران دلیلی شد تا دو تیم با امتیازات ۸ بر ۶ به سود ایران زمین را ترک کنند و به تکنیکال تایم اوت اول بروند.

ترکیب اولیه لهستانی برای این تیم جواب نداد و در اواسط ست اول آنتیگا یک به یک بازیکنان خود را تعویض کرد.

بوژک و لوماژ جای خود را به میکا و درژگا دادند تا اتفاقی برای لهستانی ها رخ دهد اما اختلاف بین دو تیم زیاد بود.

با تمام تغییراتی که آنتیگا برای نجات تیمش انجام داد، ایران توانست ست اول را با امتیازات ۲۵ بر ۱۸ لهستان را شکست دهد.

ست دوم

همانطور که پیش بینی می شد آنتیگا قطعا با تغییراتی نسبت به ست اول بازی را شروع کرد و مهمترین تغییر لهستان حضور درژگا به عنوان پاسور اول تیم بود.

دو تیم با حداقل اختلاف امتیازات پیش می رفتند و ایران تا مرز برتری در تکنیکال تایم اوت اول ست دوم پیش رفت اما درخواست ویدئو چک از آنتیگا، رای داور برگرداند و لهستان با برتری ۸ بر ۷ راهی نیمکت شد.

غفور با حضورش در خط سرویس توانست اختلافی ۳ امتیازی ایجاد کند و معروف هم همان کاپیتان همیشگی شد که در تغییر جریان بازی موثر بود.

فقط چند اشتباه فردی کافی بود تا تیم جنگنده لهستان بتواند اختلاف به وجود آمده را جبران کند و در امتیاز ۱۸ بر ۱۷ از امتیاز پیش بیافتد.

کواچ مهدوی و قائمی را برای دقایقی به میدان فرستاد اما فورا معروف و میرزاجانپور به زمین بازگشتند.

عبادی پور با سرویس هایش دریافت لهستان را بر هم ریخت تا ایران ۱۹ بر ۱۸ پیش بیافتد.

کوبیاک که قصد شروع جنگ روانی را داشت با اعتنایی بازیکنان ایران و کارت زرد داور همراه شد.

در امتیاز ۲۲ بر ۲۱ به سود ایران جنگ تاکتیکی دو مربی به اوج خود رسید، ویدئوچک، دو تعویضه و وقت استراحت در دستور کار کادر فنی دو تیم بود.

تا آخرین لحظات ست دوم برنده این جدال مشخص نبود تا اینکه ایران توانست با کسب امتیاز ۲۵ مقابل ۲۳ لهستان برنده این ست باشد.

ست سوم

لهستان برای پیروزی به میدان آمده بود و این موضوع را می شد از حلقه اتحادشان در اول ست متوجه شد.

میکا جانشین بوژک شد تا دریافت لهستانی ها سر و شکل بهتری بگیرد.

بازی نزدیک دنبال می شد تا اینکه کورک برای لهستانی ها به خط سرویس رفت و مشکلات دریافت و حمله ایران از همان امتیاز شروع شد.

قائمی جایگزین میرزاجانپور شد تا دریافت اول ایران سر و شکل بهتری به خود بگیرد اما اختلاف امتیازات دو تیم در ست سوم زیاد شده بود به طوریکه تکنیکال تایم اوت دوم ۱۶ بر ۱۰ به سود لهستان گرفته شد.

کواچ مهدوی را به جای معروف راهی میدان کرد تا شاید تغییری در روند تاکتیکی تیم ایجاد شود اما پاسور دوم تیم هم نتوانست کاری برای فرار از شکست در ست انجام دهد.

اختلاف ایجاد شده در اواسط ست سوم آنقدر زیاد بود که تغییرات دیگر کارساز نباشد و لهستان موفق به پیروزی در این ست با امتیازات ۲۵ بر ۱۵ شود.

ست چهارم

آنتیگا ترکیب برنده خود را پیدا کرده بود و برای آغاز ست چهارم میکا و درژگا را از ابتدا به میدان فرستاد تا لوماژ و بوژک بازی را از روی نیمکت تماشا کنند.

کواچ با وجود تغییراتی که در جریان ست سوم در تیم ایجاد کرد، برای ست چهارم از همان ترکیب ابتدای بازی استفاده کرد.

لهستانی ها با شکست فاصله چندانی نداشتند و بازی را کاملا ریسکی و جنگنده ادامه می دادند.

بازی جسورانه لهستانی ها کار را برای بازیکنان ایران در تمام تکنیک های بازی مشکل کرد و اختلاف به وجود آمده در ابتدای ست کار را برای جبران مشکل کرده بود.

بازی خوب لهستان همراه شده بود با عملکرد پر اشتباه بازیکنان ایران و ترس از شکست کمی کار را از نظر روانی برای شاگردان کواچ سخت کرده بود.

اختلاف دو تیم با یک اسپک و دفاع قائمی کم شد تا تیم برای پیروزی در ست چهارم امیدوار شود.

آرامش و بازی منطقی لهستانی ها تا آخر ست چهارم ادامه داشت تا اینکه این تیم توانست این ست را هم با امتیازات ۲۵ بر ۲۰ به سود خود کند تا برنده بازی را ست پنجم مشخص کند.

 

ست پنجم

لهستان تا اولین شکست خود در جام جهانی آن هم مقابل ایران فاصله کمی داشت و فقط یک ست ۱۵ امتیازی می توانست این موضوع را رقم بزند، بنابر این شاگردان آنتیگا تمام توان خود را در زمین به کار می بردند.

آرامش خاصی در زمین آرامش برقرار بود و بازیکنان فقط برای برد تلاش می کردند اما در این طرف زمین ایرانی ها پر اشتباه تر از ست های گذشته بازی را دنبال می کردند و این فرصت را به لهستانی ها برای پیروزی در بازی می دادند.

هیچ یک از بازیکنان ایران نتوانستند مثل ست های گذشته بازی روان خود را به اجرا بگذارند و بیش از اینکه لهستانی ها امتیاز بگیرند، خود بازیکنان ایران امتیازات را به حریف می دادند.

بازی نه چندان مطلوب ایرانی ها در ست پنجم دلیلی شد تا شاگردان کواچ این ست و در مجموع بازی را با نتیجه ۳ بر ۲ و امتیازات ۱۸ – ۲۵ ۲۳ – ۲۵ ۲۵ – ۱۵ ۲۵ – ۲۰ ۱۵ – ۱۱ به لهستان واگذار کنند.

ایران در بازی بعدی خود، فردا، یکشنبه ساعت ۱۴:۱۰ به مصاف روسیه خواهد رفت.

 
منبع : ورزش سه

قبلی «
بعدی »