رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد: شاهین در لیست انتظار!/ خط و نشان برای ایرانجوان و پارس جم

  • توسط
  • شهریور ۱۵, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران توضیحات کاملی را در مورد لیگ دسته دوم ۹۴-۹۵ و وضعیت تیم های بدهکار در لیگ آزادگان ارائه کرد.

به گزارش تیتر اول بنه گز و به نقل از خلیج فارس ؛ غلامرضا بهروان با اشاره به اینکه امروز مسابقات لیگ دسته دوم کشور قرعه کشی و از ۵ مهرماه نیز بازی ها آغاز می شود، گفته: تیم بوشهر (شاهین شهرداری) و کهکیلویه و بویراحمد در لیست انتظار لریگ دو هستند تا اگر تیم های بدهکار اقدامی برای رضایت شکات خود نکردند، وارد مسابقات شوند.

این در شرایطی است که طی هفته های اخیر شایعاتی درباره امتیاز تیم جدید شاهین شهرداری بوشهر به گوش می رسید تا اینکه روز گذشته مدیرکل ورزش و جوانان استان نامه کفاشیان رییس فدراسیون خطاب به تاج رییس سازمان لیگ و دستور وی در خصوص قرار دادن نام شاهین در لیست انتظار مسابقات لیگ دو را منتشر کرد.

در شرایطی وضعیت حضور شاهین شهرداری در لیگ دو مبهم شده که پس از انتخاب هیات مدیره، مدیر و کادر فنی این تیم، از جمعه گذشته تمرینات آن با حضور مدیرکل ورزش، شهردار و اعضای شورای شهر در میان استقبال پرشور هواداران شاهین آغاز شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در جمع هواداران این تیم گفت: با توجه به بدهی ۹ میلیارد تومانی تیم شاهین سابق و وضعیت مالکیت آن، عملا امکان احیای آن وجود نداشت، از این رو با پیگیری های صورت گرفته، امتیاز تیمی در لیگ دسته دوم با نام شاهین به دست آمد و شهرداری بوشهر نیز حامی مالی آن شد.

حالا غلامرضا بهروان ساعتی قبل از قرعه کشی مسابقات لیگ دو با اشاره به نشست مشترک مسئولان لیگ دو و کمیته انضباطی با رییس فدراسیون اظهار داشت: لیگ دسته دوم در فصل ۹۵-۹۴ با حضور ۴۰ تیم برگزار می شود و چهار تیم ملی پوشان تبریز، شاهین کیش، تربیت ایلام و شهرداری دزفول که در سال گذشته در مسابقات لیگ دسته دوم حضور داشتند و جز تیمهایی که بودند که به مرحله دوم لیگ دسته سوم سقوط کرده بودند بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون، این تیمها ابقا شدند.

وی ادامه داد: بین ۴ تیم هم تیم ملی پوشان تبریز بدهکار است که باید بدهی شان را بپردازند در غیر این صورت اجازه حضور در مسابقات لیگ را ندارند.

این مقام مسئول افزود: تیمهای بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد باید در لیست انتظار باشند زیرا این این تیمها از حذف شدگان سال قبل بودند و بر اساس مصوبات هیات رئیسه فدراسیون در صورتی که تیمهای دیگر اعلام آمادگی نکنند این تیمها جایگزین آنها می شوند.

خط و نشان برای تیم پارس جم

بهروان که با سایت سازمان لیگ گفتگو کرده، بیان کرد: طبق استعلام گرفته شده از کمیته انضباطی ۷ تیم بدهکار در لیگ دسته دوم به نامهای نفت و گاز گچساران، شهرداری زنجان،صنعت ساری،پارس جم،مس کرمان،الوند همدان و پیام وحدت خراسان داریم. تیمهای فوق در قرعه کشی شرکت داده می شوند ولی حضورشان در رقابتهاهی لیگ دسته دوم منوط به رفع بدهی و کسب رضایت از شکات است و این تیمها باید رضایت شاکیان خود را بگیرند و مجوز لازم را از کمیته انضباطی دریافت کنند و این دستور صریح ریاست فدراسیون و خواسته کمیته انضباطی است.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: پارس جم که سال گذشته از پالایشگاه جم به منطقه ویژه پارس سپرده شد، فصل پیش به دلیل تفاضل گل کمتر از صعود به مرحله پلی آف لیگ آزادگان بازماند، امسال هم ابتدا عبدالرحیم خرمزی را جایگزین حمید کللی فرد کردند، اما به دلیل مشکلاتی که بین این مربی بومی و مسئولان باشگاه به وجود آمد، سرمربیگری تیم به «سلمان تاجدار» مربی فصل قبل پارسه تهران سپرده شد.

بهروان افزود: اتکا گلستان به دلیل اینکه سال گذشته از نیم فصل دوم خودش را کنار کشید و عملا تمام لیگ را زیر سوال برد و باعث شد تیمهای این گروه حقشان تضییع شود لذا بر اساس مفاد آیین نامه ها و تصمیمات فدراسیون و سازمان لیگ این تیم دو پله سقوط داده شد و تیم فوق باید در لیگ دسته سوم به فعالیت بپردازد همچنین تیم فوق اگر بدهی خود را پرداخت نکند، به این تیم اجازه حضور این تیم در لیگ دسته دوم را نیز نمی دهیم.

بهروان ادامه داد: ماهان شوشتر که تیم البدر را در سال گذشته خریده بود هم فعلا نمی تواند در مسابقات این فصل شرکت کند زیرا تیم ماهان شوشتر که البدر را خریده بود بدهی دارد و در صورت صاف کردن بدهی می تواند شرکت کند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: تیم گهر درود درخواست حضور در لیگ دسته دوم را داشته است.ما ضمن احترام به شخصیت درخواست کننده باید به اطلاع برسانیم در سال گذشته دادستانی این تیم را از استان لرستان به تهران برده است به همین دلیل در سال قبل استان لرستان مدعی شده بود و امتیاز تیم خیبر خرم آباد را دریافت کرده بود که به همین دلیل با درخواست تیم گهر مخالفت شد.

وی ادامه داد: فروش و انتقال تیمهایی که فدراسیون فوتبال در سال گذشته اعلام کرده است منوط به اجازه ریاست فدراسیون است و بنابر بخش نامه صادره در سال گذشته این تیمها قابل فروش نیستند.

جلوگیری از بازی ایرانجوان

بهروان درباره وعیت تیم های بدهکار لیگ آزادگان هم گفت:. چهار تیم پاس همدان،نساجی مازندران،ایرانجوان بوشهر و الومینیوم هرمزگان طبق تعهداتی که داده بودند قرار شد ۴ هفته بازی کنند و در خلال ۴ هفته بدهی خود را بپردازند.

وی در پایان گفت: دیروز عصر طبق استعلام گرفته شده از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیمهای فوق هیچگونه اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و این تیمها تا این هفته برای تسویه بدهی های خود فرصت دارند در غیر این صورت در هفته پنجم و با توجه به رای و دستور صادره اجازه بازی در لیگ دسته اول فوتبال کشور را ندارند و مسابقات هفته پنجم آنان لغو خواهد شد.

شایان ذکر است در آستانه آغاز مسابقات لیگ آزادگان، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال میزان بدهی باشگاه ایرانجوان را یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان اعلام کرده بود که با تعهد استانداری (به عنوان حامی این تیم) قرار شد تا هفته پنجم به به آنها فرصت داده شود تا شکات خود را راضی کنند.

ایرانجوانی ها در ابتدای فصل ۲۵۰ میلیون تومان از استانداری و اداره ورزش دریافت کرده اند و قرار است همین میزان هم در نیم فصل دوم به این تیم کمک شود. باید دید آنها چگونه قادر خواهند بود بدهی بالغ بر یک میلیاردی شان را تعیین تکلیف کنند تا بازی پنج شنبه آینده در خانه مس کرمان را از دست ندهند.

شاگردان سعید مفتخر که چند روز قبل از آغاز لیگ، تمرینات خود را شروع کردند، جمعه شب در بوشهر و مقابل تیم پاس همدان اولین برد خود را دشت کردند و به نظر می رسد به تدریج روند رو به رشدی را پیش می گیرند، اما اگر حضورشان در لیگ با مشکل مواجه شود، ضربه خواهند خورد.

قبلی «
بعدی »