هضدار یمن به عربستان / حملات ادامه یابد قدرت موشکی را به نماش می گذاریم

  • توسط
  • خرداد ۱۷, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش ایرنا، رسانه ها روز گذشته(شنبه) از شلیک موشک اسکاد به سوی یک پایگاه در جنوب عربستان خبرداده بودند.

منابع محلی اعلام کردند صبح شنبه پس از شلیک چند موشک اسکاد توسط نیروهای مقاومت مردمی یمن به پایگاه هوایی خمیس مشیط عربستان، صدای آژیر خطر در این منطقه واقع در جنوب عربستان شنیده شد.

ارتش یمن و کمیته های مردمی یمن روز گذشته ۱۳ فروند موشک به پایگاه نظامی العشه سعودی در ظهران الجنوب شلیک کردند که خسارت هایی به مواضع ارتش متجاوز عربستان در جنوب این کشور وارد شده است.

شبکه خبری المیادین نیز به نقل از منابع بلندپایه در صنعا اعلام کرد که ارتش یمن این موشکها را به عنوان پیام و به نشانه هشدار به سوی عربستان پرتاب کرده است.

منابع سیاسی یمن تهدید کردند که چنانچه متجاوزان دست از حملات وحشیانه خود به یمن برندارند، گزینه های زیادی برای مقابله با آنها در اختیار دارند.

منبع یمنی همچنین با تاکید بر اینکه پرتاب موشک اسکاد به پایگاه امیرخالد سعودی به عنوان یک هشدارست، ابراز امیداوری کردند که متجاوزان این پیام آن را درک کنند.

منابع بلندپایه یمنی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المنار ابراز امیدواری کرده اند که آل سعود پیام شلیک موشک اسکاد به پایگاه نظامی را دریافت کرده باشد.

این منابع افزودند: فرماندهان نظامی و انقلابیون یمن گزینه های زیادی در اختیار دارند که قدرت نظامی موشکی آنها را به نمایش خواهد گذاشت.

از سوی دیگر به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، سانسور خبر اصابت موشک به پایگاه های نظامی عربستان در مرز این کشور زیاد به طول نیانجامید و رسانه های رسمی عربستان نیز این خبر را تایید و به کشته شدن شماری از سربازان و افسران نظامی خود اعتراف کردند.

شبکه المسیره تصاویر مستندی از حمله ارتش و نیروهای مردمی یمن به دو پایگاه عربستان در مناطق الردیف و الدویله و اصابت موشک های اسکاد به پایگاه هوایی الامیر خالد در خمیس مشیط را نشان داد.

این شبکه خبری با اشاره به شلیک موشک اسکاد به داخل خاک عربستان یادآور شد که آل سعود به ناچار باید در محاسبات خود تجدید نظر کند و در نظر داشته باشد که ارتش و نیروهای مردمی یمن هنوز در ابتدای راه مبارزه هستند از این رو مرحله آینده سخت تر خواهد بود.

شبکه های خبری منطقه نیز از کشته شدن چهار سرباز و افسر عربستان در این حملات خبر دادند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از صنعا نوشت: مبارزان یمنی روزشنبه با شلیک یک فروند موشک اسکاد به عربستان سعودی تنها چند روز مانده به مذاکرات صلح با رژیم در تبعید و دولت تحت حمایت سعودی درسوئیس، قدرت خود را به نمایش گذاشتند؛ شلیک این موشک یک روز پس از آن انجام شد که مبارزان یمنی چهار سرباز عربستان را در حملات فرامرزی به هلاکت رساندند.

مقدمات برگزاری مذاکرات صلح با میانجیگری سازمان ملل متحد برای پایان دادن به بحران در یمن ۱۴ ژوئن در ژنو برگزار می شود.

انقلابیون یمنی پیشتر حملات فرا مرزی را با استفاده از توپخانه و شلیک راکت علیه عربستان سعودی انجام داده بودند اما از آغاز حملات هوایی سعودی علیه یمن، نخستین باری است که با موشک عربستان را هدف قرار می دهند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان، نابودی توانایی های موشکی انصارالله و متحدان آن را در اولویت کاری خود قرارداده اما نتوانسته است از حملات موشکی آنها جلوگیری کند.

عربستان سعودی با حملات هوایی خود علیه انقلابیون تلاش می کند عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

براثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستانها و مدارس و حتی خانه های مردم این کشور ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

رژیم عربستان که با اهداف خاصی از جمله بازگرداندن رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت در صنعا این جنگ را با فریب اذهان عمومی آغاز کرد، اکنون در باتلاق یمن گرفتار شده و به هیچکدام از خواسته های خود نرسیده است.

قبلی «
بعدی »