اجرای طرح آسیا ویژن در بوشهر نیاز به حمایت مالی دارد

  • توسط
  • خرداد ۱۳, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

محمد نجفی روز دو شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح آسیا ویژن که عبور فوتبال از سیستم سنتی به سیستم علمی و سیستماتیک را دنبال می کند فازاول آن در استان بوشهر با موفقیت اجرا شده و با حمایت مالی لازم ادامه روند آن نیز با موفقیت اجرا خواهد شد.

رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: تکمیل چارت اداری و سازماندهی هیات فوتبال استان بوشهر از جمله مواردی بوده که در قالب فازهای چندگانه طرح آسیا ویژن اجرا شده است.

نجفی ابراز کرد: ساماندهی ساختار سازمانی هیات فوتبال، تشکیل و تفکیک دپارتمان های بخش های مختلف هیات فوتبال نیز از جمله اهداف اجرای طرح آسیاویژن است.

رییس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: با اجرای طرح آسیا ویژن دپارتمان ها وظایف اجرایی را عهده دار می شوند و کمیته ها نیز کار سیاست گذاری دپارتمان ها را انجام خواهند داد.

نجفی افزود: اجرای تمامی مراحل طرح آسیا ویژن مستلزم جذب ۱۰ نیروی تمام وقت حقوق بگیر است.

وی ادامه داد: بر اساس طرح یاد شده باشگاه های فوتبال نیز برای استفاده از مربیان فوتبال ملزم به استفاده از مربیان دارای مدرک مربی گری هستند.

نجفی همچنین از برگزاری نشست مشترک مدیران فوتبال مدارس و روسای هیات های فوتبال شهرستان های استان بوشهر خبر داد و گفت: این نشست با هدف تعامل بیشتر بین مدارس فوتبال و هیات فوتبال، ساماندهی مدارس فوتبال و استفاده از دیدگاه ها و ایده های روز برای پیشبرد اهداف هیات های فوتبال برگزار می شود.

وی با تاکید بر ضرورت فوتبال مدارس استان بوشهر گفت: براساس قانون جدید هر مربی فوتبال تنها قادر به فعالیت در یک مدرسه فوتبال خواهد بود.

نجفی گفت: ۲۶ خرداد ماه نیز مجمع عادی سالیانه فوتبال با حضور علی کفاشیان یا دبیرکل فدراسیون فوتبال در بوشهر برگزار خواهد شد.

دبیر هیات فوتبال بوشهر نیز در ارتباط با تعداد تیم های فوتبال آقایان استان بوشهر گفت: هم اکنون در رده سنی بزرگسالان استان بوشهر و در هر کدام از سه سطح لیگ برتر، دسته اول و زیرگروه ۱۲ تیم فعال هستند.

سید عزیزاله علوی زاده بیان کرد: در رده سنی فوتبال امیدهای استان بوشهر و در دو سطح لیگ قهرمانی و زیرگروه به ترتیب ۱۰ و ۱۲ تیم فعال هستند.

وی در ارتباط با تیم های فوتبال رده سنی جوانان استان بوشهر یادآور شد: در لیگ برتر و دسته اول هر کدام ۱۰ تیم و در سطح زیرگروه نیز ۱۲ تیم فعالیت دارند.

علوی زاده افزود: در سه سطح لیگ برتر ، دسته اول و زیرگروه نوجوانان استان بوشهر نیز به ترتیب ۱۰ ، ۸ و ۱۲ تیم حضور دارند.

وی با بیان اینکه ۱۲ تیم در رده نونهالان استان بوشهر وجود دارد، بیان کرد: استان بوشهر در لیگ های دسته یک، دو و سه کشور نیز به ترتیب یک، چهار و یک تیم را دارا است.

علوی زاده اضافه کرد: بیشتر تیم های فوتبال استان بوشهر با مشکل مالی شدید مواجه هستند تا جایی که برخی از مالکان تیم ها قصد انصراف از تیم داری و فروش امتیازهای خود را دارند.

وی افزود: تیم های ایرانجوان خورموج و کارگر بنه گز تنگستان نیز از جمله های تیم هایی هستند که با مشکلات مالی موجود و عدم حمایت مالی لازم تمایل زیادی به تیم داری ندارند.

قبلی «
بعدی »