توضیحات دولت درباره لغو سهمیه بنزین

  • توسط
  • خرداد ۴, ۱۳۹۴
  • دیدگاه غیر فعال شده است

سید ناصر سجادی اعلام کرد: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلت که دارای ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی در کارتهای سوخت خود هستند، می توانند تا پایان شهریورماه امسال بر اساس همان نرخ سوختگیری کنند.
۹۰ درصد تاکسیها دوگانه سوز هستند
وی با تاکید بر این که استفاده از ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارتهای سوخت، موتوسیکلتها و خودروهای شخصی را دربر می گیرد،تصریح کرد: نزدیک به ۹۰ درصد خودروهای ناوگان تاکسیهای عمومی دوگانه سوز هستند و سی ان جی می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین در این خودروها محسوب شود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در حال حاضر ۳۱۰ هزار تاکسی درون شهری در کشور وجود دارد که ۲۷۰ هزار دستگاه آن دوگانه سوز و مابقی بنزین سوز هستند.
لغو نظام سهمیه بندی فقط برای بنزین
سجادی همچنین اضافه کرد: لغو نظام سهمیه بندی تنها برای بنزین اعمال شده و سوخت نفت گاز (گازوییل) براساس نظام قبلی به قوت خود باقی است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این که برداشت نفت گاز برای خودروهای عمومی و شخصی و خودروهای درون شهری و برون شهری طبق روال گذشته انجام می شود، اظهار کرد: تنها در قیمت نفت گاز تغییر ایجاد شده و این قیمت از ۲۵۰ تومان قبلی به ۳۰۰ تومان در هر لیتر رسیده است.
سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با تاکید بر این که سامانه هوشمند به قوت خود باقی است، افزود: استفاده از این سامانه به ما کمک می کند تا اطلاعات و آمار مربوط به سوخت را در کشور جمع آوری و براساس آن برنامه ریزی کنیم.
سجادی با بیان این که در تغییرات جدید، قیمت سی ان جی و نفت سفید افزایش نیافته است عنوان کرد: در مورد گاز مایع نیز نرخ ۲۱۰ تومان با یک افزایش اندک به ۲۳۰ تومان رسیده است.
به گفته وی این در حالی است که گاز مایع، پیشتر با دو نرخ ۶۵۰ تومان و ۲۱۰ تومان عرضه می شد که با اعمال سیاست جدید قیمت ۶۵۰ تومانی به طور کلی برداشته شده است.
انتظار استفاده بیشتر از سی ان جی
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش نیافتن قیمت سی ان جی به عنوان یکی از مزایای اجرای مصوبه جدید هیئت وزیران نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای سوختگیری سی ان جی در کشور انتظار می رود مردم و دارندگان تاکسی بیشتر از گذشته از سی ان جی استفاده کنند.
سجادی به ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارتهای سوخت اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار در روز یکم خردادماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلتها وجود داشته است که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریورماه امسال از آن بهره مند شوند.
براساس مصوبه هیئت وزیران در روز قبل (یکشنبه سوم خردادماه) نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت ۲۴ سه شنبه برای همه خودروها اعم از شخصی و سواری و همچنین موتوسیکلتها لغو شده است.

قبلی «
بعدی »