Ad

   کدخبر : 22004
   پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۷:۲۱

   توییت مالک آمازون درباره خاشقچی

   مالک شرکت آمریکایی «آمازون» و یکی از ثروتمندترین افراد جهان شامگاه چهارشنبه تصویری را با هشتگ «خاشقچی» در حساب توییتری خود منتشر کرد.

   در این تصویر علاوه بر بزوس، «خدیجه چنگیز»، نامزد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی کشته شده در کنسولگری عربستان در استانبول، «توکل کرمان»، فعال حقوق‌بشری یمنی و برنده جایزه صلح نوبل و چند تن دیگر در کنار قبر نمادین خاشقچی حضور دارند.

   بزوس

   بزوس و چنگیز بر سر قبر جمال خاشقچی

   روزنامه‌های واشنگتن‌پست آمریکا (روزنامه‌ای که خاشقچی برای آن می‌نوشت) و روزنامه گاردین انگلیس دیروز در مطلبی نوشتند که محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی با ارسال ویدیوئی از طریق موبایل خود به موبایل مالک آمازون، آن را هک کرده و اطلاعات آن را دزدیده است.

   سازمان ملل متحد نیز به فاصله یک روز از انتشار این خبر اعلام کرد که تحقیقاتی در خصوص بررسی این ادعا و احتمال دست داشتن ولی‌عهد سعودی در اعدام‌های فراقانونی را آغاز خواهد کرد.

   طبق گزارش گاردین، شخص بن سلمان با ارسال یک پیغام در «واتس اَپ ( WhatsApp) به تلفن بزوس تلفن او را هک کرد؛ پیغامی که ولی‌عهد سعودی ارسال کرده حاوی یک فایل  ویدئویی بوده که در آن یک ویروس مخفی وجود داشت.

   به نظر می‌رسد توییت امشب مالک آمازون در واکنش به این گزارش‌های خبری و بیانیه‌ سازمان ملل متحد باشد. به ویژه اینکه او پیشتر نیز به دلیل افشای رابطه غیراخلاقی با زن دیگر، مجبور به طلاق توافقی از همسرش شده بود.

   گزارش‌های منتشر شده حکایت از آن داشت که ردپای عربستان سعودی و شخص ولی‌عهد این کشور در هک موبایل مالک آمازون و انتشار تصاویری از روابط غیراخلاقی او مشهود است.

   در همین ارتباط، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال ساعتی پیش به نقل از چند مقام سعودی که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که آن‌ها از اینکه محمد بن سلمان برای هک موبایل بزوس نقشه داشته‌، مطلع‌ بودند.

   طی سه سال گذشته گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه ولی‌عهد سعودی با استفاده از برنامه‌‌های ارتباطی ساخت رژیم صهیونیستی از مخالفان خود جاسوسی کرده و در صورت فراهم شدن شرایط، آن‌ها را سر به نیست کرده است. یکی از این افراد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا بود که دو سال پیش در کنسول‌گری سعودی در استانبول به شکل فجیعی کشته و جسد او مُثله شد.

   برچسب ها :
   دیدگاه شما