Ad

   کدخبر : 20412
   یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

   گوایدو، وعده بازگشت به ونزوئلا را داد

   به گزارش تیتر اول به نقل از خبرگزاری ایرنا ، گوایدو که با وجود ممنوعیت خروجش از ونزوئلا در سفر به کشورهای آمریکایی لاتین برای جلب حمایت از مخالفان مادورو است، با اعلام بازگشت به کشورش پس از سفر به اکوادور، خواستار تظاهرات مجدد علیه دولت شد.

    خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا ضمن اعلام بازگشت به کشورش از حامیان خود خواست این هفته نیز علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور تظاهرات کنند.

   گوایدو از سه شنبه گذشته که برای شرکت در نشست گروه لیما به کلمبیا رفته، به چندین کشور آمریکای لاتین سفر کرده تا حمایت آن ها را برای انتقال قدرت در ونزوئلا جلب کند.

   وی که در کلمبیا هماهنگی برای ورود کمک های آمریکا به ونزوئلا را نیز انجام می داد، پس از آن به برزیل، آرژانتین و پاراگوئه سفر و با مقام های این کشورها دیدار کرد.

   در حالی که دیوان عالی ونزوئلا، گوایدو را از خروج از این کشور منع کرده بود، وی هنوز مشخص نکرده که دقیقا چه زمانی و چگونه به کشورش بازخواهد گشت.

   گوایدو پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری اش، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خوانده و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

   آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.

   مادورو پس از خروج گوایدو از ونزوئلا هشدار داد که احتمال دارد وی به دلیل نقض قانون با محاکمه مواجه شود.

   برچسب ها :
   دیدگاه شما