رییس شورای شهر بوشهر: یونانی‌ها در بوشهر سیستم روشنایی خورشیدی ایجاد می‌کنند

  • توسط
  • اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول بنه گز : رئیس شورای شهر از حضور  اولین سرمایه گذاری خارجی در مدیریت شهری این بندر خبر داد و ابراز امیدواری کرد: پروژه موردنظر این گروه در نیمه نخست امسال اجرایی شود.

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از روابط عمومی شورای شهر بوشهر؛ ابوذر دهدار گفت: با توجه به گسترش روزافزون شهرنشینی و مصارف عمده انرژی در جنبه‎های مختلف زندگی از جمله مصارف خانگی، عمومی، تجاری و اداری در کنار مصارف بالای صنایع شهری، ضرورت یافتن روش‎های تأمین انرژی مورد نیاز خصوصاً از طریق منابع تجدیدپذیر و انرژی‎های پاک بیش از پیش مورد توجّه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در همین راستا نشستی برای احداث کارخانه تولید پنل های سرمایشی و گرمایشی خورشیدی و روشنایی خیابان ها و معابر برگزار شد، افزود” همچنین فرصت های سرمایه گذاری مشترك در حوزه ظرفیت های موجود شهر بوشهر در خصوص توليد و استفاده از  انرژی های خورشیدی و تجدیدپذیر با حضور زرین فر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر،  سرپرست شهرداری و یکی از شرکت های سرمایه گذاری یونانی برگزار شد که نتایج خوبی داشت و مقرر شد کلیه روشنایی یکی از خیابان های شهر با بكارگيري از پنل هاي خورشيدي به صورت نمونه اجرا شود.

دهدار با اشاره به تشکیل کمیسیون سرمایه گذاری در شورای شهر به منظور شناسایی و تقویت فرصت های سرمایه گذاری در این شهر، اظهار داشت: استفاده از انرژی‌های پاک در نهایت به ارتقاء سطح رضایتمندی و کیفیت زندگی شهروندان کمک می‌کند و تلاش می شود با هم افزایی دستگاههای دیگر، بزودی پروژه تامین برق یکی از معابر اصلی بوشهر با پنل های خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی اجرایی شود.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: در بهمن ماه ۹۵ نیز شهرداری بوشهر میزبان سرمایه گذارانی از کره جنوبی بود و پس از آن میگلی نژاد شهردار وقت بوشهر گفت: این گروه برای ایجاد منوریل و و هتل به بوشهر آمده و فقط نامه نگاری هایی بین بانک مرکزی و این سرمایه گذاران باقی مانده است.

در اوایل دهه ۸۰ نیز بحث ساخت هتلی توسط سرمایه گذاران ترکیه ای در زمین تحت تملک شهرداری باز و حتی کارگاه آنها تجهیز شد، اما به دلیل آنچه تحریم های بانکی عنوان گردید، بی نتیجه ماند.

باید دید اینبار سرمایه گذارانی که یونانی معرفی شده اند، چه فرجامی خواهند داشت.

قبلی «
بعدی »