آیا این‌بار بازار و تجار راضی می‌شوند گمرک: مصوبه ته‌لنجی اصلاح شد

  • توسط
  • اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است
تیتر اول بنه گز : مدیرکل گمرک گناوه گفت: مصوبه سال گذشته دولت در زمینه ساماندهی کالای همراه ملوان (ته لنجی) بتازگی اصلاح شده و بزودی ابلاغ و اجرایی می شود.

به گزارشتیتر اول بنه گز به نقل از خلیج فارس ؛ منصور بازیار افزود: هم اکنون ترخیص کالای ملوانی در گمرک براساس مصوبه شورای تامین استان در اسفندماه سال گذشته (به روال پیش از مهرماه سال ۱۳۹۶) ادامه دارد و متوقف نشده است.

وی در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: تمامی شناورهایی که تا پایان فروردین ماه امسال وارد بندر شده و دارای محموله کالای همراه ملوان هستند تخلیه شده و پس از این مدت نیز براساس ابلاغ جدید اصلاحیه مصوبه ساماندهی کالای همراه ملوان که بزودی اعلام خواهد شد، صورت می گیرد.

وی اظهارکرد: در مصوبه سال گذشته دولت برای ساماندهی کالای همراه ملوان اصلاحاتی صورت گرفته و در آن شرایط خوبی پیش بینی شده تا مردم نگرانی نداشته باشند.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: براساس مصوبه نشست شورای تامین استان بوشهر در اسفندماه سال گذشته، اجرای مصوبه سال گذشته دولت در زمینه ساماندهی کالای همراه ملوان تا فروردین امسال به تعویق افتاد و شرایط ترخیص ته لنجی در بندرهای این استان به روال پیش از مهرماه سال گذشته انجام شد.

هیات وزیران درجلسه ۱۸ مردادماه سال گذشته آیین‌نامه ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی و ساماندهی و نوسازی آن شناورها را در ۱۸ ماده مصوب کرد.

مصوبه ای که استاندار سابق بوشهر در اظهاراتی آن را ناجی مرزنشینان و پایان دهنده برخی چالش ها نظیر خودروهای شوتی دانست، اما چند هفته پس از ابلاغ مصوبه و اجرای آن، مشخص شد آنچه وی گفته، تبلیغاتی بیش نبوده است.

این مصوبه با اعتراض ملوانان، صاحبان شناورهای باری و بازاریان بندرهای استان روبرو شد، طوریکه شناورها از تخلیه کالا برای مدت ها خودداری کردند و مغازه هایی که کالای ملوانی خرید و فروش می کردند به دلیل خالی شدن فروشگاه هایشان از کالای ملوانی اقدام به تعطیلی بازار در چند نوبت کردند.

به همین دلیل در اسفندماه گذشته، شورای تامین استان بوشهر در نشستی از مسئولان کشور خواستار تعویق اجرای مصوبه ساماندهی کالای همراه ملوان تا پایان فروردین ماه امسال و بازنگری و اصلاح این مصوبه شد که مورد موافقت قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »