معاون ترامپ در نشست آیپک: برجام اصلاح نشود، آمریکا از آن خارج می‌شود

  • توسط
  • اسفند ۱۵, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از فارس «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه تهدید کرد اگر توافق هسته‌ای ایران طی ماه‌های آینده اصلاح نشود، واشنگتن به سرعت از آن خارج خواهد شد.

پنس طی سخنرانی در نشست سالانه «کمیته امور عمومی اسرائیل آمریکا» (آیپک) گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری است که بیشترین حمایت را از اسرائیل دارد و اتحاد بین آمریکا و اسرائیل امروز محکم‌تر از گذشته است.

وی با بیان اینکه آمریکا برای همیشه در کنار رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد، توضیح داد که حمایت نظامی آمریکا از امنیت اسرائیل، امروز از هر زمانی بیشتر است.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن «حامی دولتی تروریسم» خواندن ایران، به وعده ترامپ برای مقابله با ایران اشاره کرده و افزود: «و چندی پیش با بیان اینکه دیگر توافق هسته‌ای ایران را تایید نمی‌کند، آن را محقق کرد.»

پنس با بیان اینکه روزهای هدف قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به سر آمده است، گفت: «آمریکا هرگز امنیت اسرائیل را به خطر نمی‌اندازد.»

وی در ادامه تاکید کرد: «اجازه نمی‌دهیم شکست داعش به پیروزی برای ایران تبدیل شود…ایران امیدوار است بتواند امپراطوری قدرتمند فارس‌ها را مجددا احیا کند…ایران می‌خواهد گذرگاه نفوذی از عراق و سوریه به لبنان ایجاد کند تا راهی غیرقابل شکست برای صدور ارتش ایدئولوژیک خود داشته باشد.»

این مقام آمریکایی با ادعای اینکه ایران از گروه‌هایی حمایت می‌کند که در نزدیکی رژیم صهیونیستی، به «موشک‌پراکنی» به سمت آن اقدام می‌کنند، مدعی شد: «اقدامات تحریک‌آمیز ایران، بدون عواقب باقی نمی‌ماند.»

مایک پنس در ادامه ادعاهای خود گفت ایران به توسعه موشک‌های بالستیک که موجودیت اسرائیل را تهدید می‌کند، ادامه می‌دهد. توافق هسته‌ای فاجعه‌آمیز ایران که دولت قبلی آمریکا امضا کرد، مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نشد بلکه زمان آن را به تعویق انداخت.

وی با اشاره به امضای قانون تمدید لغو تحریم‌های هسته‌ای ایران توسط ترامپ در ۲۲ دی ماه، توضیح داد: «ترامپ گفته که دیگر آن را تایید نمی‌کند. او از کنگره و اروپایی‌ها خواسته تا محدودیت‌های واقعی و بادوامی علیه تمایلات هسته‌ای و موشکی ایران اعمال کنند.»

معاون رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: «ترامپ تحریم‌ها را لغو کرد تا به قانونگذاران و متحدان ما زمان بدهد. اما اشتباه نکنید، این شانس آخر بود. اگر توافق ایران طی ماه‌های جاری اصلاح نشود، دولت آمریکا به سرعت از آن خارج خواهد شد.»

پنس همچنین افزود که آمریکا هرگز به ایران اجازه نمی‌دهد به سلاح هسته‌ای دست یابد.

وی همچنین درباره تصمیم ترامپ در اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که این تصمیم به نفع آمریکا و به نفع صلح در خاورمیانه است.

معاون ترامپ افزود: «آمریکا به حصول توافق صلح باداوم بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها متعهد است. اگر دو طرف قبول کنند، آمریکا نیز از راهکار دو دولتی حمایت خواهد کرد.»

 

قبلی «
بعدی »