روسیه اتهام سرپیچی از معاهدات کنترل تسلیحات را رد کرد

  • توسط
  • اسفند ۱۲, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

کاخ کرملین روز جمعه اتهامِ نقض تعهدات مندرج در معاهدات کنترل تسلیحات را که از سوی مقامات آمریکا و در واکنش به توسعه سامانه های جدید تسلیحاتی روسیه مطرح شده بود، رد کرد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه در واکنش به رونمایی مجموعه جدیدی از تسلیحات هسته ای روسیه توسط ولادیمیر پوتین، ضمن طرح این اتهامات ادعا کرد که موشکهای جدید روسیه از توان هدف قرار دادن هرنقطه از جهان و گریز از سپر موشکی ساخت آمریکا برخوردارند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز جمعه در یک کنفرانس تلفنی خطاب به خبرنگاران گفت که روسیه قاطعانه نقضِ هرگونه معاهده بین المللی در حوزه کنترل تسلیحات را رد می کند.

پسکوف همچنین این ادعای مقامات آمریکا که سخنرانی پوتین را یکی از جنگ طلبانه ترین سخنرانیهای وی ظرف سالیان گذشته خوانده و آن را تشدید کننده انزوای روسیه در صحنه بین المللی دانستند، رد کرد و گفت که این سخنرانی مُنادی دوره جدیدی از رقابت تسلیحاتی نخواهد بود.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در دو تماس تلفنی جداگانه با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه، در مورد اظهارات پوتین پیرامون تسلیحات هسته ای با آنها گفتگو کرد.

کاخ سفید در این ارتباط اعلام کرد: «رهبران [آمریکا، آلمان و فرانسه] نگرانیهای جدی خود بابت اظهارات اخیر پوتین را با یکدیگر در میان گذاشتند و بر سر آنکه اینگونه اظهارات از امکان انجام گفتگوهای سازنده پیرامون موضوعات میان روسیه و غرب می کاهد، اتفاق نظر داشتند.

قبلی «
بعدی »