دادستان: ۲۷ نفر از متهمان ارزی در بازداشت هستند

  • توسط
  • اسفند ۷, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از خبرگزاری صداو سیما:‌ دادستان تهران با بیان اینکه تاکنون ۲۷ نفر از متهمانی که توسط پلیس و وزارت اطلاعات به دادستانی تهران معرفی شده اند، در بازداشت هستند، گفت: ۱۳۰۰ حساب مسدود شده که مانده آن ها ۳۷ میلیارد تومان و گردش مالی آن ها حدود ۶ هزار میلیارد تومان بوده است.

جعفری دولت آبادی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: اقدامات پلیس و دستگاه های مرتبط با جمع آوری افرادی که خرید و فروش غیر مجاز ارز دارند ادامه دارد و کسانی که قاچاق ارز و یا خرید و فروش عمده غیر مجاز ارز را انجام دهند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره خرید و فروش سازمان یافته و قاچاق ارز و همچنین اخلال در نظام ارزی کشور اقدام کردیم و متهمان طبق قوانین جزایی ایران قابل تعقیب هستند.

دادستان تهران با اشاره به اینکه اقدامات دستگاه قضایی در کنار اقدامات بانک مرکزی موثر است، گفت: اگر روند تقاضا در بازار ارز مدیریت و نظارت شود و ارزهای داخلی کشور و صادراتی مدیریت شود، این اقدامات به همراه مبارزه دستگاه قضایی با متهمان می تواند موثر باشد.

جعفری دولت آبادی افزود: از سیاست بانک مرکزی حمایت می کنیم که از فعالیت صرافی های غیر مجازجلوگیری شود.

وی اضافه کرد: سیاست دادستانی بر این است که ریسک ورود به این بازار را بالا ببرد و سعی کردیم بر اساس دلایل و مدارک موجود ، افراد اصلی را تحت تعقیب قرار دهیم.

جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه در سال های گذشته مبارزه شروع می شد اما ناتمام می ماند،گفت: مبارزه با اخلال گران ارزی باید تداوم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری پلیس و بانک مرکزی این پروسه تا پایان مجازات و صدور احکام قضایی در مورد متهمان ادامه یابد.

دادستان تهران تاکید کرد: سیستم نظارتی سامانه های بانک مرکزی کافی نیست و باید مبارزه بانک مرکزی با اخلال گران ارزی، سیستمی شود و در همه حوزه های مرتبط با ارز شکل گیرد که یکی از آن ها سامانه های ارزی در صرافی هاست.

قبلی «
بعدی »