نظر مساعد مجلس درباره وام ۱۵ میلیونی ازدواج

  • توسط
  • دی ۱۸, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
خبرگزاری تسنیم: رسول خضری عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بودجه سال ۹۷ وام  ۱۰ میلیون تومانی را  برای ازدواج در نظر گرفته بود، گفت:اعضای کمیسیون اجتماعی پس از بررسی لایحه، پیشنهادی را مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان را به اعضای کمسیون تلفیق ارائه دادند.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار زوج در انتظار دریافت وام ازدواج هستند، افزود:علاوه بر پیشنهاد کمیسیون تلفیق ،بنده و آقای شیران خراسانی نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی در کمسیون تلفیق بودجه نیز به صورت انفرادی پیشنهادی را مبنی بر افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان به کمیسیون تلفیق، ارائه دادیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:با توجه به اینکه هزینه‌ها برای آغاز زندگی بالاست لذا اعضای کمسیون اجتماعی معتقد بودند افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون می تواند عاملی برای تشویق جوانان به ازدواج باشد.
خضری با بیان اینکه جو کمیسیون تلفیق و به طور کلی مجلس نسبت به این موضوع مثبت است، گفت: بنده و آقای خراسانی به عنوان اعضای  کمیسیون اجتماعی در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، تلاش خواهیم کرد تا این پیشنهاد به تصویب برسد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر اعضای کمسیون تلفیق ۹۷ در حال بررسی مفاد درآمدی بودجه هستند، گفت: در روز‌های آتی کمیسیون تلفیق به بحث‌های هزینه ای وارد می‌شوند که بحث افزایش وام ازدواج نیز در بخش هزینه‌ای بودجه مطرح می شود که امیدواریم به تصویب اعضای کمیسیون برسد.
قبلی «
بعدی »