دلایل مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷

  • توسط
  • دی ۵, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دلایل مخالفت پارلمان با افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ را تشریح کرد.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت‌ها در لایحه بودجه سال ۹۷، گفت: طبق لایحه‌ بودجه سال ۹۷ که دولت تقدیم مجلس کرده است، شاهد افزایش قیمت در بخش‌‌های حامل‌های انرژی و حوزه مالیاتی هستیم.

وی، با انتقاد از افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال ۹۷، اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین و هر نوع کالای مصرفی دیگری از سال ۹۷ موجب تورم افسارگسیخته و غیر قابل کنترل می‌شود که به‌طور قطع اکثریت نمایندگان مجلس با آن مخالف هستند.

نماینده مردم ساوه در مجلس با تأکید بر اینکه دولت می‌بایست لایحه بودجه را طوری تنظیم می‌کرد که شاهد کمترین فشار به قشر آسیب‌پذیر و حقوق‌بگیر جامعه در سال ۹۷ باشیم، گفت: متأسفانه دولت در لایحه بودجه ۹۷ به وضعیت اقتصادی و معیشتی توجهی نکرده و می‌خواهد کسری بودجه‌اش را از طریق افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی و اخذ مالیات بیشتر جبران کند که این امر منجر به رکود و تورم بیشتر در سال‌های آتی می‌شود.

منصوری در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با ارائه پیشنهاداتی به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷، قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را در سال آینده طوری تعدیل کنیم تا کمترین آسیب به اقشار کم‌درآمد وارد شود.

منبع: تسنیم
قبلی «
بعدی »