شکست دولت ترزا می با تصویب متمم برگزیت

  • توسط
  • آذر ۲۳, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از خبرگزاری ایسنا ، اکثریت نمایندگان پارلمان انگلیس بر خلاف خواست دولت ترزا می متممی را درباره خروج از اتحادیه اروپا تصویب کردند.

احزاب مخالف دولت انگلیس برای تصویب این متمم با یکدیگر متحد شدند و علاوه بر این، شماری از نمایندگان محافظه‌کار و هم‌حزبی ترزا می هم به این متمم رأی مثبت دادند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، با رأی موافق ۳۰۹ نماینده، در مقابل ۳۰۵ نماینده، توافق نهایی دولت انگلیس با اتحادیه اروپا باید در پارلمان به رأی گذاشته شود.

این اولین باری است که دولت ترزا می در بحثی مربوط به خروج از اتحادیه اروپا در پارلمان انگلیس شکست می‌خورد.

حزب محافظه‌کار اگرچه بیشترین کرسی‌های پارلمان را در اختیار دارد، اما صاحب اکثریت (نصف به علاوه یک) آرا نیست و به حمایت حزب اتحادگرای دموکراتیک از ایرلند شمالی محتاج است.

جلب حمایت نمایندگان این حزب پیچیدگی‌هایی برای مذاکرات خروج به همراه داشته است.

از این گذشته، در میان خود نمایندگان محافظه‌کار نیز درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا و آینده روابط با این اتحادیه اختلاف‌نظرهای جدی وجود دارد. همین اختلاف نظرها باعث شده که چندین نماینده علیه سیاست دولت و همراه با مخالفانش به متمم اخیر رأی بدهند.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر گفته است، رأی اخیر پارلمان برای ترزا می تحقیرآمیز بوده و به منزله از دست رفتن اقتدار نخست‌وزیر انگلیس است.

قبلی «
بعدی »