حریری: اسرائیل کمپین فریب علیه ایران به راه انداخته است

  • توسط
  • شهریور ۱۱, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
سعد حریری نخست وزیر لبنان در مصاحبه با روزنامه فرانسوی لوموند، بر نبودن کارخانه های موشک سازی در این کشور تاکید کرد.
حریری روز جمعه پس از استقبال امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه از وی، در مصاحبه با این روزنامه در خصوص اتهامات و ادعاهای اخیر اسرائیل مبنی بر این که ایران به صورت مخفیانه در حال احداث و ساخت یک کارخانه موشک سازی در لبنان است تا حزب الله را با موشک های هدایت شونده مسلح کند، گفت: این گونه سخنان بخشی از کمپین فریب اسرائیلی ها است و اسرائیل به خوبی می داند که هیچ کارخانه موشک سازی در لبنان وجود ندارد.
نخست وزیر لبنان گفت:اسرائیلی ها به کمپین های فریب عادت دارند، آنها عادت دارند چنین اطلاعات نادرستی را تبلیغ کنند.
وی ادامه داد: اسرائیلی ها می گویند که حزب الله کنترل لبنان را در اختیار دارد، ولی این موضوع واقعیت ندارد. سعد حریری گفت: درست است که حزب الله در لبنان وجود دارد، در دولت حضور دارد و در این کشور از حمایت برخوردار است، ولی این بدان مفهوم نیست که کل لبنان از طرف حزب الله کنترل و اداره می شود و حزب الله همه لبنان را تحت کنترل خود دارد.
نخست وزیر لبنان در ادامه افزود: مشکل لبنان با اسرائیل این است که سران آن همیشه از جنگ سخن می گویند و هرگز از صلح سخنی به میان نیاورده اند و خبری از صلح در اظهارات آنها دیده نمی شود.
وی گفت: عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه فقید سعودی در سال دو هزار و دو ابتکار صلح عرب را مطرح ترک کرد. در مقابل اسرائیل در این رابطه چه اقدام عملی انجام داده است؟ حریری درباره درخواست های آمریکا و اسرائیل برای تغییر و تمدید مجوز نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان (یونیفیل) جهت جلوگیری از قاچاق سلاح حزب الله در جنوب لبنان گفت: من در فصل بهار در واشنگتن بودم و با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کردم و به کنگره هم سر زدم.
از نظر آنها، حزب الله واقعاً مایه نگرانی است. من از آنها سوال کردم که آیا مشکل آنها حزب الله است یا مردم لبنان. جنگ علیه داعش همه قابلیت های ارتش لبنان را نشان داد.
قبلی «
بعدی »