سفیر قطر در تهران آغاز به‌ کار کرد

  • توسط
  • شهریور ۴, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

خبرگزاری ایسنا: سفیر قطر در تهران روز گذشته (جمعه) به ایران بازگشت و فعالیت خود را از روز شنبه در سفارتخانه این کشور عربی در تهران آغاز کرد.

یک منبع مطلع خبری درسفارت قطر در تهران گفت : آقای “علی بن احمد علی السلیطی” از امروز ( ۴شهریورماه ) فعالیت خود در سفارت خانه دوحه در تهران آغاز کرده است .

چهارشنبه هفته گذشته وزرای خارجه ایران و قطر با یکدیگر گفت‌وگوی تلفنی داشتند و در این گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه قطر خبر از بازگشت سفیر این کشور به تهران داد.

وزارت خارجه قطر همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفیر این کشور در ایران را که حدود ۱۸ ماه پیش از این کشور فراخوانده بود، بار دیگر به تهران می فرستد.

قطر در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی (دی ماه سال ۱۳۹۴ شمسی) در اعتراض به حمله به سفارت عربستان در تهران سفیرش را از ایران به دوحه فراخوانده بود.

در بیانیه دفتر روابط عمومی وزارت خارجه قطر آمده است: «قطر اعلام می کند که سفیرش به تهران باز می‌گردد تا وظایف دیپلماتیک خود را پی بگیرد.» وزارت خارجه قطر در این بیانیه همچنین به تمایل دوحه به تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده است.

بازگشت سفیر قطر به تهران با استقبال ایران مواجه شد و سخنگوی وزارت خارجه روز پنجشنبه در این ارتباط موضع گرفت.

این اقدام قطر با واکنش منفی مقامات بحرین و امارات متحده عربی روبرو شد.

این دیپلمات قطری از دی ماه سال ۱۳۹۲ فعالیت خود در تهران را آغاز کرد و در ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ با رییس‌جمهور دیدار و استوارنامه خود را تقدیم حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی کرد.

قبلی «
بعدی »