۴ ویژگی خطرناک مصرف شکر که از آن بی خبرید

  • توسط
  • مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است

کسانی که اثرات منفی شکر روی دندان ها و میان تنه را نمیدانند، شاید در یک جزیره متروک زندگی می کنند! البته این تنها مضرات مصرف شکر نیست.

به گزارش تیتر اول بنه گز به نقل از شهر خبر ، همه ما مضرات مصرف شکر را می دانیم و اطلاع داریم که شکر باعث مشکلات زیادی به خصوص در میان سالی می شود. اما اکثر اوقات این سم شیرین را با علاقه وارد بدن خود می کنیم و از خوردن آن لذت هم می بریم. اما با زیاد شدن مصرف قند و شکر صنعتی، شاهد افزایش بیماری ها بین مردم هستیم.

حال به شما چند نمونه از مضرات مصرف شکر را می گوییم که در زمان خوردن شکر و انواع فرورده های آن، با به یاد آوردن آنها از خوردن شکر صرف نظر کنید.

۱- شکر پیری پوست را تسریع می بخشد
هنگامی که شکر به جریان خون وارد می شود، پیوند شیمیایی با پروتئین هایی مانند کلاژن و الاستین برقرار می کند، که جوانی پوست را تضمین می کنند.

اول از همه این تعامل، پروتئین ها را از بین می برد، تخریب کلاژن و الاستین باعث خشکی و چین و چروک روی پوست می شود. ثانیا، مواد جدید و مضر را تولید می کند. به عنوان مثال، این مواد پوست را به خورشید حساس تر می کنند، که عامل اصلی پیری است.

۲- شکر باعث التهاب بدن می شود
از مضرات مصرف شکر تشدید التهاب در بدن است و بدان معنی است که جوش و چین و چروک روی پوست شما را بیشتر می کند. همچنین خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، مانند آرتروز را افزایش می دهد.

حتی وقتی که برای درمان سرماخوردگی چای شیرین می خوریم ، قند موجود در آن به عنوان یک گیاه برای پرورش باکتری ها در گلو عمل می کند و باعث می شود که گلو ملتهب شود. بنابراین معلوم می شود که برخی روش های سنتی نه تنها بی فایده، بلکه حتی مضر هستند.

۳- شکر باعث بیماریهای قلبی و عروقی می شود
در طول قرن بیستم، پزشکان تصور می کردند که برای کاهش بیماری های قلبی عروقی باید چربی ها که باعث افزایش کلسترول می شوند را کاهش داد. در آن زمان شکر کم خطرتر از چربی های حیوانی در نظر گرفته شد زیرا به خوبی از مضرات مصرف شکر آگاه نبودند، و مردم از رژیم های غذایی بدون چربی استفاده کردند اما مصرف شکر و شیرینی قطع نشد.

در قرن ۲۱، وضعیت به طور چشمگیری تغییر کرد. مطالعات اخیر نشان می دهد که قند باعث افزایش کلسترول می شود، آنها به آسانی به دیواره های رگ های خونی می چسبند که قبلا توسط شکر آسیب دیده اند.

۴- شکر به معنای واقعی کلمه شما را دیوانه می کند
مطالعات نشان داده اند که شکر ممکن است موجب افسردگی شود. این اتفاق به این دلیل می افتد که شکر باعث کاهش سطح هورمون BDNF می شود که در افراد مبتلا به افسردگی و اسکیزوفرنی مهار می شود.
مطالعات دیگر نشان می دهد که شکر بیش از حد ممکن است اضطراب را افزایش دهد (اما ما سعی می کنیم با خوردن چیزی شیرین با اضطراب خود مبارزه کنیم – تناقض خنده داری است)

و یک آزمایش نشان داد که موش ها به علت مصرف شکر، بسیار احمقانه رشد کرده اند. دانشمندان این موضوع را به مضرات مصرف شکر مربوط می کنند. زیرا شکر ارتباط بین سلول های مغز که مسئول یادگیری است را از بین می برد و حافظه را خدشه دار می کند.

قبلی «
بعدی »