در جلسه عزل میرزاده و انتصاب نوریان به سرپرستی دانشگاه آزاد چه گذشت؟

  • توسط
  • اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶
  • دیدگاه غیر فعال شده است
میرزاده نوریان

“علیرغم خروج وزرای علوم و بهداشت از جلسه هیئت امنا برای شرکت در جلسه هیئت دولت و خروج دو نفر دیگر در اعتراض به بحث عزل میرزاده، جلسه با حضور ۵ نفر ادامه یافته و سه تصمیم برای دانشگاه آزاد اتخاذ می‌شود”.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در جلسه فوق‌العاده هیئت امنای دانشگاه آزاد که یکشنبه ۳ اردیبهشت برگزار شد، حمید میرزاده از ریاست این دانشگاه برکنار و علی‌محمد نوریان به‌عنوان سرپرست موقت این دانشگاه منصوب شد.

بر اساس اطلاع خبرنگار خبرگزاری تسنیم، این جلسه فوق‌العاده بر اساس تبصره یک ماده ۱۱ دانشگاه آزاد و به‌درخواست چهار نفر از اعضای هیئت تشکیل شد. بر اساس ماده ۱۱ اساسنامه دانشگاه آزاد “هیئت امناء حداقل هر دو ماه یک‌بار به‌دعوت رئیس هیئت تشکیل جلسه می‌دهد. جلسات با حضور اکثریت کل اعضاء رسمیت می‌یابد و تصمیمات با اکثریت آراء اعضای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.” با وجود این، تبصره یک همین ماده ۱۱ تأکید می‌کند که “در صورت لزوم به‌پیشنهاد رئیس دانشگاه یا نمایندگان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا ۳ نفر از اعضاء، جلسه فوق‌العاده هیئت امناء تشکیل می‌گردد”.

جلسه یکشنبه ۳ اردیبهشت ابتدا با حضور ۹ نفر از اعضا تشکیل می‌شود و درباره موضوع رئیس دانشگاه آزاد و مسائل مربوط به مدیریت این دانشگاه بحث و بررسی صورت می‌گیرد؛ با این حال وزرای علوم و بهداشت که اعضای حقوقی هیئت امنا هستند برای شرکت در جلسه هیئت دولت از جلسه خارج می‌شوند. همچنین پس از مطرح شدن موضوع عزل حمید میرزاده، دو نفر دیگر از اعضا که یکی از آنها خود میرزاده بوده است، جلسه را به‌اعتراض ترک می‌کنند، با این حال با توجه به حضور اکثریت اعضای هیئت امنا، یعنی ۵ نفر، همچنان جلسه دارای حدنصاب بوده و به همین دلیل ادامه می‌یابد.

در ادامه جلسه، هیئت‌امنای دانشگاه آزاد سه تصمیم را اخذ و آن را تصویب می‌کنند؛ اولین تصمیم عزل حمید میرزاده و تصمیم دوم تأیید سرپرستی علی‌محمد نوریان بوده است که اعضای جلسه به آن رأی مثبت می‌دهند. اعضا همچنین در ادامه مصوب می‌کنند که مؤسسه حسابرسی مفید راهبر مأمور بررسی دقیق حسابهای مالی دانشگاه آزاد شود.

قبلی «
بعدی »