آلمان مدعی شد: آزمایش موشکی ایران تنش زا است

  • توسط
  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از دویچه وله، سخنگوی وزارت خارجه آلمان با بیان اینکه برلین چنین آزمایش‌هایی را محکوم می‌کند، از اینکه شورای امنیت سازمان ملل، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده، استقبال کرد.

وی مدعی شد چنین آزمایش‌هایی تنش در وضعیت کنونی خاورمیانه را افزایش می ‌دهد. از ایران می ‌خواهیم از تمام اقداماتی که منجر به افزایش بی‌اعتمادی می ‌شود، خودداری کند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان ادامه داد: آنچه نیاز داریم، تنش ‌زدایی، اعتمادسازی و نقش سازنده ایران در حل مناقشات منطقه ‌ای است.

این در حالی است که روز گذشته فاکس نیوز به نقل از مقامات نظامی آمریکا مدعی شد ایران یک فروند موشک بالستیک میان ‌برد آزمایش کرده است.

قطعنامه ۲۲۳۱ که توافق هسته ‌ای زیرمجموعه آن است از ایران خواسته روی موشک‌هایی که برای داشتن قابلیت حمل کلاهک اتمی طراحی شده‌اند، کار نکند.

ایران، روسیه و چین تأکید دارند که لحن به کار رفته در قطعنامه الزام‌آور نیست. کشورهای غربی هم از به کار بردن عبارت «نقض قطعنامه» خودداری کرده و آن را ناهمخوان یا ناقض روح قطعنامه توصیف کرده‌اند.

در ماه مارس سال گذشته هم شورای امنیت برای بررسی آزمایش موشکی توسط ایران تشکیل جلسه داد و بدون صدور قطعنامه یا اقدام خاصی به جلسه خود پایان داد

قبلی «
بعدی »