رویترز: عمان به «ائتلاف اسلامی» عربستان می‌پیوندد

  • توسط
  • دی ۹, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از تصمیم عمان برای پیوستن به ائتلافی خبر داده است که سال گذشته از سوی عربستان تشکیل شد.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب به نقل از منابع آگاه از تصمیم عمان برای پیوستن به گروه موسوم به «ائتلاف اسلامی» به رهبری عربستان سعودی خبر داده است.

بنا بر این گزارش، عمان در نامه‌ای به «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی، این مسئله را اعلام کرده است.

این ائتلاف که اواخر سال گذشته میلادی از سوی عربستان  تشکیل شد، تاکنون هیچ فعالیت مشخصی نداشته و تنها به عنوان اقدامی تبلیغاتی در برابر ایران تفسیر شده است. همان زمان تعدادی از کشورهایی که نام آن‌ها از سوی ریاض اعلام شده بود، گفتند که اطلاعی از ایجاد چنین ائتلافی ندارند.

رویترز به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده است که اقدام عمان حرکتی به سمت نزدیک شدن به عربستان سعودی است.

این منبع گفته است: «عمان در گذشته همواره مواضع و سیاست‌هایی اتخاذ کرده که خلاف مواضع خلیج [فارس] در قبال منطقه بوده است. این اقدام نشانگر بازگشت عمان به اجماع خلیج [فارس] علیه ایران و مواضع سیاسی این کشور است.»

این منبع آگاه گفته است که انتظار می‌رود محمد بن سلمان طی هفته‌های آینده در راستای فراهم کردن شراط برای سفر پادشاه عربستان به عمان، به مسقر برود.

مقامات عمانی هنوز به ادعای رویترز واکنشی نشان نداده‌اند.

قبلی «
بعدی »