رسانه‌های عربی در آستانه آزادسازی حلب فضاسازی کردند/بان‌کی‌مون باز نگران شد

  • توسط
  • آذر ۲۳, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه‎های عربی مانند العربیه، الجزیره، الحدث و … که آخرین اخبار مربوط به حلب را لحظه به لحظه پوشش می دادند، وقتی که حلب را در آستانه سقوط و پیروزی ارتش سوریه دیدند، به انتشار اخبار و تصاویر دروغین روی آوردند.

شبکه های سعودی و قطری در آستانه آزادسازی حلب و در راستای کم اهمیت جلوه دادن پیروزی های ارتش سوریه گزارش دادند که داعش بر شهر تدمر مسلط شد و آن را از ارتش سوریه باز پس گرفت.

شبکه های العربیه و الجزیره همچنین مدعی شدند که ارتش سوریه پس از تسلط بر حلب، ده ها نفر از جمله بیماران بیمارستان الکلاسه در حلب و چندین زن و کودک سوری را اعدام کردند و نظامیان ایرانی و روسی هم در این اعدام ها دست داشته اند.

این رسانه‌ها با انتشار اخبار جعلی گزارش دادند که سازمان‌های جامعه مدنی سوریه در اعتراض به کشتار جمعی در حلب همه فعالیت های خود را تعلیق کردند و دست به اعتصاب مدنی زدند.

این در حالی است که منابع سوری ضمن رد این اتهامات، تاکید کردند که چنین اتهاماتی دروغ محض است و با هدف کم اهمیت جلوه دادن تسط ارتش سوریه بر حلب مطرح می شود.

یک منبع میدانی در گفت وگو با بین الملل فارس با تکذیب خبر رسانه های مرتجع عربی مبنی بر اعدام تروریست‌ها، گفت: دهها تروریست خود را تسلیم ارتش کرده‌اند و هیچ برخوردی با آنها صورت نگرفته است و این اخبار برای متشنج کردن فضای افکار عمومی است.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز در یک موضعگیری جانبدارانه، نسبت به گزارش های دروغین درباره کشتار غیرنظامیان سوری در حلب توسط ارتش سوریه ابراز نگرانی کرد.

 

قبلی «
بعدی »