دپوی گوشت قرمز در آستانه محرم

  • توسط
  • مهر ۱۱, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول : علی‌اصغر ملکی در مورد آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در آستانه ماه محرم، اظهار کرد: در مورد گوشت قرمز گوسفندی اتفاقی که در چند ماهه اخیر رخ داده رشد جهشی قیمت‌هاست که با توجه به کمبود دام همچنان این روند ادامه داشته و طی هفته گذشته نیز مجددا با افزایش قیمت هزار تومانی به ازای هر کیلوگرم از این گوشت روبرو بودیم تا به قیمت ۳۸ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد.

وی ادامه داد: در دهه اول ماه محرم  با ذبح‌های بی‌رویه نیز مواجه هستیم که این موضوع موجب خواهد شد کمبود بیشتری احساس شود. هر چند از امور پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی درخواست کردیم تا اگر ذخایری در این زمینه وجود دارد به بازار وارد شود تا از تنش‌های موجود بازار این محصول جلوگیری به عمل آید. این اتفاق در مورد گوشت مرغ رقم خورد و با عرضه ذخایر موجود از تنش‌های بازار آن جلوگیری شد.

به گفته رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردند که برای هیات‌ها و تکایا سهمیه‌هایی در ارتباط با تامین گوشت قرمز در نظر گرفتند.

ملکی با اشاره به اربعین حسینی به عنوان روزی که بسیاری از زائران به کشور باز می‌گردند، خاطرنشان کرد: در مورد اربعین حسینی نیز همچون دهه اول محرم نگرانی‌هایی وجود دارد چرا که باز هم کمبود گوشت احساس خواهد شد. بسیاری از سودجویان محصولات خود را همچنان دپو کرده و قصد دارند با فروش آن در نزدیکی دهه اول محرم و نیز اربعین بیشترین سود را کسب کنند.

وی همچنین در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز گاوی نیز بیان کرد: گوشت گاوی نیز به ازای هر کیلوگرم ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان افزایش یافته اما شرایط آن در قیاس با بازار گوشت گوسفندی مساعدتر است.

منبع :  خبرگزاری ایسنا

قبلی «
بعدی »