قراردادهای نفتی اصلاح می شود

  • توسط
  • مرداد ۳۱, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تیتر اول به نقل از خبرگزاری ایسنا: سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز برای بررسی قراردادهای نفتی گفت که جمع بندی این جلسه اعمال اصلاحات لازم در قراردادهای نفتی بود و بر همین اساس اصلاحات مورد نظر امروز توسط رییس مجلس به رئیس جمهور اعلام می‌شود.

بهروز نعمتی پس از اتمام جلسه غیرعلنی در جمع خبرنگاران پارلمانی اظهار کرد: برخی نمایندگان به رغم مخالفت با این قراردادهای نفتی نظرشان این است که قراردادها اجرایی شود اما برخی دیگر با مجموعه قراردادها مخالف هستند.

نعمتی با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی امروز موافقین قراردادهای نفتی اظهاراتی را مطرح کردند افزود: در این جلسه همچنین مطرح شد ایرادات ۱۵ گانه‌ای که به مجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی ارجاع شده بود به صورت دقیق مد نظر قرار گرفته و وزارت نفت این موارد را رفع کند.

به گفته نعمتی،‌ در این جلسه اسماعیلی به عنوان رییس هیات تطبیق مصوبات، اتفاقات یازده ماه گذشته را شرح داد و مواردی که باید اصلاح شود را جمع بندی کرد که امروز توسط رییس مجلس به رئیس جمهور جهت اصلاح ارجاع خواهد شد، از جمله این اصلاحات حاکمیت مخازن، انتقال تکنولوژی و مسائل حاکمیتی، حضور شرکت های مختلف ایرانی، رعایت فورسماژور که بعضا در تحریم ها مدنظر است و شفافیت است که باید اعمال شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس ادامه داد: با توجه به جلساتی که در طول هفته تشکیل شده بود موارد برای اصلاح جمع بندی و به دولت ارائه شد، نظر هیات تطبیق مصوبات هم اعمال این اصلاحات است.

این عضو کمیسیون انرژی همچنین گفت: دولت مجری قانون است و طبق بند ۳ و ۷ اختیارات وزارت نفت باید این وزارتخانه پیشنهاد چارچوب قراردادهای نفتی را به دولت بدهد و دولت بر مبنای آن کار را انجام می‌دهد .

نعمتی اظهار نظر نمایندگان موافق و مخالف قراردادهای نفتی را به نفع کشور و منافع ملی دانست و یادآور شد: ما معتقدیم هر قدر جلسات بیشتری در این زمینه برگزار شود زمینه های بیشتری مورد توجه قرار خواهد گرفت.

قبلی «
بعدی »