دلایل ۲ نماینده استان برای استیضاح فانی/ آبیاری دهکده گردشگری با آب شرب

  • توسط
  • مرداد ۲۴, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش تیتر اول به نقل از «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

تغییر معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

با خبر شدیم دکتر سید سجاد اقبالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی به معاونت آموزشی و دانشجویی نقل مکان می کند. گویا معاونت درمان نیز فعلا به صورت سرپرستی اداره خواهد شد.

گزینه جدید فرمانداری بوشهر

شنیده می شود مهرداد ستوده برای تصدی فرمانداری مرکز استان ابراز تمایل کرده است. وی از اوایل سال ۹۳ مدیر حوزه استاندار می باشد. اکنون جمشیدی فرماندار بوشهر با حفظ سمت سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هم می باشد.

تمکیلی/ صبح امروز: یکی از مسئولان استانداری بوشهر در تماس با «خلیج فارس» اعلام کرد: موضوع انتصاب ستوده به فرمانداری بوشهر صحت ندارد.

افراشته و حسنوند در عروسی دختر رحیمی

در تصاویری که از مراسم ازدواج دختر محمدرضا رحیمی معاون اول دولت سابق منتشر شده، علی افراشته معاون اجرایی رییس مجلس و استاندار اسبق بوشهر و فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس و استاندار سابق بوشهر نیز حضور داشته اند.

این مراسم در یکی از تالارهای تهران برگزار شد و رحیمی که به دلیل محکومیت مالی در زندان می باشد، به این منظور به مرخصی آمد.

سردار جمیری به فارس نرفت

در شرایطی که سال گذشته خبرهایی مبنی بر جابجایی سردار فتح الله جمیری فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر به فرماندهی سپاه فجر استان بوشهر منتشر شده بود؛ نهایتا هفته پیش سردار غیاثی به این سمت منصوب گردید.

غیاثی پیش از این فرمانده سپاه خراسان جنوبی بود، ضمن اینکه سردار غیب پرور نیز از سپاه فارس به فرماندهی قرارگاه امام حسین (ع) منتقل شد.

حواشی کمک ۶ میلیونی شورای شهر به یک ورزشکار

کمک ۶ میلیون تومانی شورای شهر بوشهر به یک قایقران بندرعباسی سوال برانگیز شده است. گویا نامه این فرد توسط یکی از اعضای باسابقه وارد صحن گردیده و توانسته رای ۸ نفر را جهت دریافت کمک از محل سهم شورا در ماده ۱۷ نصیب خود کند.

گویا این مربی قول داده در ازای دریافت چنین کمکی، می تواند دو ورزشکار بوشهری را به تیم ملی برساند، از طرفی ورزشکارانی که نامشان توسط این فرد بیان شده، از ماجرا بی اطلاعند!

این اتفاق، باعث اعتراض ورزشکاران رشته قایقرانی و دراگون بوت بوشهر شده در پی افشای ماجرا، پرداخت این کمک به فرد مذکور کان لم یکن گردید.

نارضایتی از انتقال پارس شمالی به «هدکان»

«خلیج فارس» تماس یا پیام هایی مبنی بر نارضایتی کارکنان درباره انتقال دفتر منطقه ویژه پارس شمالی از چغادک به روستای «هدکان» در منطقه ساحلی تنگستان دارد. به گفته منتقدان، در حالی این اتفاق از دو ماه پیش رخ داده که زیرساختی در آنجا مستقر نگردیده و الزامات ایمنی به خوبی موردتوجه قرار نگرفته است.

از طرفی این احتمال وجود دارد چنین اتفاقی و دوری کارکنان از مرکز شهر، زمینه درخواست انتقال آنها به دیگر شرکت های نفتی را پیش آورده و دفتر پارس شمالی ناگزیز به جذب نیروی اقماری شود.

گلایه از واگذاری امور ثبت اسناد به پست

اخیراً اداره ثبت اسناد و املاک بوشهر بخشی از فعالیت خود را به اداره پست واگذار کرده که به گفته شهروندان، ضمن طولانی تر شدن فرآیند اقدامات، هزینه های بیشتری نیز نظیر کارمز پستی تحمیل نموده است.

کنگان، نیازمند سونوگراف زن

در نشست شورای سلامت کنگان با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس شورای شهر گفت: با توجه به بافت منطقه و فرهنگ دینی مردم هم اکنون در سونوگرافی های مستقر در کنگان پزشک مرد فعالیت می کند که انتظار می رود پزشک زن نیز برای راحتی و آسایش بیشتر بانوان در سونوگرافی ها فعالیت کند.

انتصاب رییس دانشگاه علوم پزشکی در وزارت بهداشت

با خبر شدیم دکتر «علیرضا رییسی» رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان عضو “کارگروه تخصصی پرستاری سالمندی” در وزارت بهداشت منصوب گردید.

بوشهر را روی روسیه متمرکز نکنیم

فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس باتاکید بر اینکه روس های در شرایط تلخ معمولا ایران را تنها گذاشته اند، گفت: آنها تکمیل و تحویل نیرو گاه بوشهر را ۱۱ سال به تاخیر انداختند و باید به این آمارها توجه کرد و بر اساس آن آینده روابط مان را تعریف کنیم.

وی با اشاره به برنامه ایران برای توسعه نیروگاه اتمی بوشهر به خانه ملت گفت: ما عضو باشگاه هسته ای جهان شده ایم و وقت آن شده که از این دستاورد تیم مذاکره کننده استفاده نموده و محدود به روسیه نمانیم.

ششمین شهردار گناوه در راه است؟

خبر می رسد روز پنج شنبه در نشستی ۴ ساعته میان شورای شهر گناوه با شهردار که بصورت غیرعلنی برگزار شده، ۲۹ سوال برخی اعضای شورا در دستور کار قرار گرفت.

ظاهرا یکی از اعضا در پایان جلسه،  استیضاح احمد طاهری را قطعی دانسته که وی نیز پاسخ داده: من نیز سوال و پاسخ ها را در اختیار افکار عمومی می گذارم تا جامعه قضاوت کند.
پیش تر شماری از فعالان اجتماعی گناوه استیضاح شهردار آنهم  ۷ ماه مانده به انتخابات شورای شهر را نامناسب و نوعی اقدام سیاسی دانسته؛ از این رو برای شفافیت ماجرا خواستار برگزاری علنی جلسه پرسش از شهردار (مشابه شورای شهر برازجان) شدند که شورایی ها به آن پاسخ مثبت ندادند.

خبر می رسد منتقدان عملکرد طاهری که از استعفای وی ناامید شده اند، در تلاش برای استیضاح وی هستند که باید دید به کجا می رسد؟

شورای چهارم شهر گناوه از ابتدای فعالیتش در شهریور ۹۲ تا امروز، ۲ سرپرست و ۲ شهردار تجربه کرده و یکبار هم شهرداری را انتخاب نمودند  (نصرالله احمدی)، ولی به دلیل حواشی پیش آمده منصرف شدند و به احمد طاهری رسیدند!

شورای گناوه اینطور پیش برود، با ششمین شهردار انتخابی، می تواند صاحب رکوردی دست نیافتنی شود!

راهیابی ۲ نماینده استان به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه

سید کمال الدین شهریاری به عنوان عضو منتخب کمیسیون عمران و سکینه الماسی از کمیسیون انرژی به عضویت در کمیسیون بررسی برنامه ششم توسعه درآمدند. هر یک از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی ۳ نماینده را برای عضویت در کمیسیون تلفیق برنامه ششم انتخاب کرده اند.

افزایش سن بازنشستگی از ۳۰ به ۳۵ سال و مسئولیت توزیع اعتبارات ارزش افزوده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی که اکنون بخشی از آن به شهرداری ها می رسد، از چالش برانگیزترین پیشنهادات دولت در برنامه ششم توسعه می باشد.

منطقه آزاد بوشهر در انتظار تصمیم کمیسیون اقتصادی

هفته پیش سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رد کلیات لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

اکنون باید منتظر اظهارنظر کمیسیون اقتصاد بود که پورابراهیمی نماینده کرمان و از منتقدان جدی لایحه دولت در راس آن نشسته است.

این لایحه در اواخر تیرماه یک فوریت صحن علنی را گرفته و برای بررسی به کمیسیون های اصلی و فرعی ارسال گردید.

خبری از بوشهر در برترین های کنکور نیست

با اعلام نتایج اولیه کنکور، بازهم بوشهر رتبه شاخصی در میان برترین ها نداشته است. البته حسین حاجیانی که رتبه چهارم گروه علوم انسانی را کسب کرده، متولد کاکی می باشد که وی نیز از تهران در کنکور شرکت کرده است!

گزینه احتمالی مدیریت پایانه های نفتی

حمید بورد مدیرعامل شرکت فلات قاره شد که حوزه اصلی آن استان بوشهر است. ظاهرا حافظی هم از فلات قاره به شرکت پایانه های نفتی می رود. مدتیست زمزمه تغییر سیدپیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی به گوش می رسد.

وقتی اقدام خیرخواهانه با مانع مواجه می شود

اقدام قابل تحسین یکی از خیرین خارج نشین روستای زیارت دشتستان جهت تامین چمن مصنوعی زمین ورزشی زادگاهش، اکنون با درخواست ۴۰ میلیون تومانی گمرک جهت ترخیص آن مواجه شده است!

ظاهرا پیگیری جوانان فعال روستا از دستگاههای دولتی برای پرداخت این هزینه نیز هنوز بی نتیجه بوده است. این روستا به دلیل سالن ورزشی که البته نیمه کار مانده، مشمول طرح استانداری برای ساخت زمین های چمن مصنوعی روستایی نیست.

آب فضای سبز دهکده گردشگری از شهر!

در شرایطی کمبود آب بوشهری ها را به ستوه آورده که خبر می رسد براي آبیاری فضاي سبز دهکده گردشگری بوشهر از خط آبرسانی شهر و آب شرب استفاده می شود!

البته فضای سبز این دهکده نیز با گذشته حدود ۵ ماه از بهره برداری اش رو به زوال گذاشته و عمدتا سنگفرشی از آن مانده است که ناشی از نبود متولی برای نگهداری آن می باشد.

دلایل ۲ نماینده استان برای استیضاح فانی

خدری و شهریاری نمایندگان استان بوشهر به لیست ۵۷ نفره استیضاح وزیر آموزش و پرورش پیوسته اند.

یکی از دلایل مطرح شده در متن این طرح، عدم اجرایی شدن مصوبات مجلس در مورد تعیین وضعیت معلمان حق التدریسی است.

سید کمال‌الدین شهریاری درباره دلایل خود برای همراهی با استیضاح فانی اظهار داشت: سیاسی‌کاری و همچنین برخوردهای مغرضانه با معلمان از جمله دلایل موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش بوده است.

عبدالحمید خدری نماینده بوشهر نیز گفته: تقویت کابینه دولت تدبیر و امید و کمک به دکتر روحانی جهت تقویت دولت در واگذاری مسند وزارت آموزش و پرورش بعنوان مهمترین جایگاه تعلیم و تربیت به فردی متخصص و کاردان و مقبول قشر شریف فرهنگیان کشور یکی از اهداف من از پیگیری استیضاح فانی بوده است. به گفته وی؛ بی توجهی به رفاه، معیشت و وضع زندگی فرهنگیان باعث گلایه جدی این قشر شده و اقدام مشخصی نیز در این راستا در دستور کار وزارت آموزش و پرورش نیست.

قبلی «
بعدی »