اوج مصرف بار برق در استان بوشهر به ۱۴۹۰ مگاوات رسید

  • توسط
  • مرداد ۱۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش سوک ؛ محمدحسین اکابری بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگ مدیریت مصرف اظهار داشت: برای گذشت از بحران گرما در استان بوشهر باید مدیریت مصرف برق در دستور کار مشترکان برق استان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه شدت گرما در استان بوشهر افزایش یافته تصریح کرد: با توجه به افزایش دما در بوشهر بدون شک استفاده از کولرهای گازی که پرمصرف‌ترین وسیله برقی معرفی شده سبب افزایش مصرف برق خانواده‌ها می‌شود که در این راستا باید نسبت به تنظیم ترموستات کولرهای گازی اقدام شود.

مشاور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق بوشهر با بیان اینکه مصرف برق در بوشهر بیشتر از میانگین کشوری است افزود: مصرف برق در استان بوشهر ۳ تا ۴ برابر میانگین کشوری است که این مهم بیشتر در بخش مشترکان خانگی است.

اکابری با بیان اینکه مصرف برق در بخش مشترکان خانگی بیش از ۳ برابر متوسط کشوری است خاطرنشان کرد: سرانه مصرف برق مشترکان خانگی استان بوشهر ۱۰ هزار کیلووات در ساعت برای هر خانوار است که این رقم در متوسط کشوری ۳ هزار کیلو وات در ساعت معرفی شده است.

مشاور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق بوشهر با هشدار در زمینه خاموشی در استان بوشهر بیان کرد: اوج مصرف بار برق در استان بوشهر در مرداد ماه به یک‌هزار و ۴۹۰  مگاوات رسید در صورتی که به یک‌هزار و ۵۲۰ مگاوات برسد احتمال خاموشی وجود دارد.

اکابری با بیان اینکه ۸۰ درصد مشترکان برق استان بوشهر در بخش خانگی است افزود: از ۴۲۰ هزار مشترک برق استان بوشهر ۸۰ درصد مشترکان خانگی هستند که ۷۰ درصد برق تولیدی را مصرف می‌کنند.

قبلی «
بعدی »