پیکر مطهر ۳ شهید هشت سال دفاع مقدس وارد بوشهر شد

  • توسط
  • مرداد ۶, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
پیکرهای ۲ شهید گمنام و شهید دشتستانی صبح امروز وارد استان بوشهر شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و قشرهای مختلف مردم شهیدپرور بوشهر قرار گرفت.

به گزارش سوک ؛ با وجود گرمای نفس گیر این روزهای بوشهر ، جمع فراوانی از مردم همیشه در صحنه شهر بوشهر به استقبال سه شهید یادگار دوران دفاع مقدس آمدند تا ضمن قدردانی از تلاش های آنها بار دیگر با آرمان های شهدا ، امام شهدا و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کنند .

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شهدا اوج کمال انسانی هستند اظهار داشت:  شهدا نزد خداوند متعال دارای جایگاه و منزلت خاصی هستند.

شهدا سرمایه مهم و عظیمی در جهان انسانیت و اسلام هستند

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه شهدا سرمایه مهم و عظیمی در جهان انسانیت و اسلام هستند تاکید کرد: اگر مردم با شور و شعور از شهدا استقبال می‌کنند به سبب وجود آرمان‌های شهدا در نهاد آنها است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر استانی شهیدپرور است تصریح کرد: استان بوشهر برای تحقق اهداف اسلام و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) با مجاهدت‌های فراوان شهدای مهمی تقدیم کرده است.

امام جمعه بوشهر شهدا را الگوی جامعه دانست و افزود: در ابعاد گوناگون و در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی شهدا الگوی جامعه هستند.

باید از آموزه‌های شهدا در راه خدمت‌رسانی به جامعه استفاده کرد

استاندار بوشهر نیز با تاکید بر درس گرفتن از آموزه‌های شهدا گفت: شهدا دارای با ارزش‌ترین آموزه‌ هستند که باید از این آموزه‌ها در راه خدمت‌رسانی به جامعه استفاده کرد.

مصطفی سالاری با بیان اینکه شهدا مایه عزت و افتخار نظام و ایران اسلامی هستند تصریح کرد: شهدا با جانفشانی مایه عزت و اقتدار نظام اسلامی هستند که باید آموزه شهدا در راه خدمت به مردم منتشر کنیم.

مدیرکل حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر نیز با بیان اینکه ۲ شهید گمنام در پایگاه مقاومت دوراهک دیر تدفین می‌شود، تصریح کرد: این شهیدان فردا به بردخون منتقل و روی دستان مردم قدرشناس شهرستان دیر در سالگرد شهدای گمنام دفن شده در بردخون تشییع می‌شود.

سرهنگ غلامحسین خسروی با اشاره به برگزاری دعای ندبه در مصلی نماز جمعه دیر در صبح جمعه خاطرنشان کرد: جمعه شب مراسم وداع با شهدای گمنام در بردستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این دو شهید گمنام ۹ صبح شنبه همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) در دوراهک تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

مدیرکل حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه ۲ شهید گمنام در سال ۶۵ و ۶۷ در مناطق جنوب در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس شهید شدند گفت: یکی از شهیدان گمنام در عملیات کربلای ۴ در منطقه جزیره ام‌الرصاص سال ۶۵ و شهید دیگر سال ۶۷ در منطقه عمومی فاو به درجه شهادت نائل آمده است.

۱۱۰ شهید گمنام در ۳۷ نقطه استان بوشهر تدفین شده است

خسروی افزود: تاکنون ۱۱۰ شهید گمنام در ۳۷ نقطه استان بوشهر تدفین شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با بیان اینکه شهید حیدر یزدانی در اوایل جنگ تحمیلی شهید شد گفت: این شهید از اعضای کمیته انقلاب اسلامی نیروی انتظامی استان بوشهر بود که در منطقه عمومی خرمشهر و در سن ۲۲ سالگی به شهادت رسیده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری با بیان اینکه این شهید جز لشکر ۲۸ روح‌الله بود افزود: شهید حیدر یزدانی فردا پنجشنبه به دشتستان منتقل و از گلزار شهدای گمنام برازجان تا روستای قلعه سفید دشتستان تشییع می‌شود.

نیروی انتظامی استان بوشهر ۱۶۱ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه شهید حیدر یزدانی  در کمیته انقلاب اسلامی نیروی انتظامی بوشهر خدمت می‌کرد افزود: با شروع جنگ تحمیلی این شهید به منطقه جنگی اعزام و در سال ۱۳۵۹ به شهادت رسید.

سردار حیدر عباس‌زاده با بیان اینکه نیروی انتظامی استان بوشهر ۱۶۱ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده گفت: شهدا مایه افتخار و عزت ایران اسلامی هستند چراکه اقتدار نظام به سبب رشادت‌های شهدا است.

قبلی «
بعدی »