پلیس آلمان: انفجار بایرن انتحاری بوده است/ کشته و زخمی شدن ۱۲ تن تایید شد

  • توسط
  • مرداد ۴, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است
پلیس آلمان می‌گوید انفجار شهر آنسباخ که به کشته شدن فرد مهاجم انجامیده یک عملیات انتحاری بوده اما هنوز انگیزه مهاجم مشخص نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از یورو نیوز، در جریان انفجاری در شهر آنسباخ در ایالت باواریا ( بایرن) عامل این انفجار جان باخت و ۱۱ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. مقامات این شهر حال سه نفر از مجروحان را وخیم گزارش می‌کنند.

پلیس می‌گوید فرد انتحار کننده یک پناهجوی سوری بوده که از دو سال پیش در این کشور اقامت داشته و برای درخواست پناهندگی خود پاسخ منفی دریافت کرده است.

یوآخیم هرمان، وزیر داخلی ایالت باواریا در یک کنفرانس خبری دربارۀ این حادثه گفت: هنوز نمی‌دانیم آیا عامل این انفجار قصد خودکشی داشته یا اینکه به دنبال کشتن افراد دیگری نیز بوده است. از تمام امکانات برای روشن شدن انگیزۀ این فرد برای صورت دادن این انفجار استفاده خواهیم کرد.

به گفتۀ وزیر داخلی باواریا، عامل این انفجار که یک مرد ۲۷ ساله بوده، پیش از این نیز دوبار دست به خودکشی زده بود.

مقامات شهر آنسباخ می‌گویند، عامل این انفجار در ابتدا قصد داشته وارد محل فستیوال موسیقی بشود که در نزدیکی محل انفجار در جریان بود اما به دلیل نداشتن بلیط به وی اجازۀ ورود نداده‌اند. پلیس در پی این انفجار بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده در این فستیوال را از محل تخلیه کرده است.

یکی از شاهدان این انفجار می گوید: در ابتدا همه از انفجار ناشی از گاز سخن می‌گفتند اما ناگهان همه شروع به دویدن کردند و می‌گفتند که یک نفر خود را منفجر کرده است.

آلمان طی روزهای اخیر صحنۀ حملات فردی به شهروندان این کشور بوده که از آن جمله می‌توان به تیراندازی یک جوان ایرانی – آلمانی به مردم در شهر مونیخ اشاره کرد که ۹ کشته برجای گذاشت. روز یکشنبه نیز یک پناهجوی سوری در شهر روتلینگن با قمه یک زن را کشت و سه نفر دیگر را مجروح کرد. مقامات آلمان می گویند این حملات ماهیت تروریستی نداشته است.

منبع: ایسنا
قبلی «
بعدی »