معاون استاندار در جمع بخشداران خبر داد خدمات رایگان معاینه و ترمیم دندان برای افراد زیر ۱۴ سال در بوشهر

  • توسط
  • تیر ۱۰, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، فتح‌الله حقیقی امشب در نشست با بخشداران استان بوشهر در رابطه با ایجاد بوستان‌های امید روستایی اظهار داشت: با اجرای طرح‌های امید روستایی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر از یک بوستان امید برخوردار می‌شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: در اجرای طرح بوستان امید مقرر شد در۱۵سطح امکاناتی طراحی شود تا روستاهای بالای ۴۰۰ نفر جمعیت نیز از یک زمین والیبال برخوردار شوند.

وی بیان کرد: میز تنیس، سالن آمفی‌تئاتر چندمنظوره و روشنایی از جمله امکاناتی است که در بوستان‌های امید در نظر گرفته‌شده است.

حقیقی در ارتباط با آمار زمین‌های چمن مصنوعی احداث در استان بوشهر بیان کرد: در سال‌های ۹۳ و ۹۴، ۵۲ زمین چمن مصنوعی برای روستاهای بالای یک هزار نفر جمعیت، ۷۸ زمین در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر و ۷۸ زمین چمن برای محله‌های شهری در این استان احداث شده است.

حقیقی با تأکید بر اینکه در ارائه خدمات ورزشی و رفاهی نباید نگاه درآمدزایی وجود داشته باشد یادآور شد: در زمینه استفاده جوانان از امکانات رفاهی به‌ویژه امکانات ورزشی، نرخ گذاری‌ها باید حداقل و باهدف تأمین اعتبار برای نگهداری آن مکان ورزشی باشد تا زمینه بهره‌مندی حداکثری جوانان از فضاهای ورزشی استان بوشهر فراهم شود.

وی به اجرای طرح سلامت دهان و دندان اشاره کرد و بیان داشت: این طرح در سال جاری اجرا می‌شود و همه افراد زیر ۱۴ سال استان بوشهر در این طرح به‌صورت رایگان از خدمات رایگان معاینه و ترمیم دندان بهره‌مند می‌شوند.

حقیقی از حضور تیم درمانی در محل تحصیل و محل سکونت افراد زیر ۱۴ سال استان بوشهر خبر داد و افزود: حتی در کوچک‌ترین روستاهای استان نیز این طرح اجرایی می‌شود.

وی از راه‌اندازی ۱۲ مرکز تخصصی دهان و دندان در شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: ۶۲ واحد دندانپزشکی هم‌اکنون در استان بوشهر فعالیت دارند که زمینه تقویت و تجهیز این مراکز فراهم می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: یک کاروان سیار شامل پزشک و یونیت و دیگر امکانات و تجهیزات موردنیاز برای اجرای طرح سلامت دهان و دندان راه‌اندازی می‌شود.

 

قبلی «
بعدی »