مفتی عربستان روزه خواری را برای متجاوزان به یمن حلال کرد

  • توسط
  • خرداد ۱۸, ۱۳۹۵
  • دیدگاه غیر فعال شده است

براساس این خبر، عبدالعزیز آل شیخ مفتی و رئیس هیات علمای درجه اول عربستان که ریاست کمیته فتواهای این کشور را نیز برعهده دارد ٬با صدور فتوایی همه نیروهای جنگی این کشور که در مرزها و مناطق جنگی با یمن مستقر هستند را مجاز به روزه خواری کرد.
او خطاب به جنگجویان عربستانی متجاوز به یمن گفته است: شما در کار خیر بین جهاد و روزه قرار گرفته اید پس هرکس می تواند روزه بگیرد و هرکس هم نتوانست، معذور است و می تواند روزه خواری کند و قضای آن را در روزهای دیگر به جا آورد.
رژیم سعودی که از ششم فروردین سال گذشته به بهانه بازگرداندن منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که در ریاض به سر می برد ٬با تشکیل ائتلافی از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا به مردم یمن حمله کرد، اکنون پس از تحمیل بیش از یک سال جنگ ویرانگر بر مردم این کشور و پس از شکست در تحقق اهداف خود٬ مجبور شده است با گروه های یمنی برای خروج از باتلاق یمن بر سر میز مذاکره بنشیند و حتی اخیرا به منصورهادی که به بهانه آن جنگ خانمان سوز علیه یمن را آغاز کرد ٬دستور داد تا از این کشور خارج شود.
برخی از فتواهای بی اساس، مضحک و به دور از شأن احکام اسلامی صادر شده توسط مفتی های سابق و حاضر وهابی عربستان که نوعی بدعت به شمار می آید و موجب اختلاف بین مسلمانان از یک سو و انزجار غیرمسلمانان از دین اسلام شده به شرح زیر است:
۱) مرد ها می توانند در محل کار خود با زنان نامحرم، محرم شوند، به شرطی که از سینه آن زنان شیر بنوشند !
۲) مردها می توانند زنان خود را تنها با یک پیامک طلاق دهند.
۳) میکی ماوس یک عروسک فساد انگیز است و باید نابود شود.
۴) پوشیدن پیراهن تولید شده باشگاه منچستر یونایتد انگلیس حرام است.
۵) ورزش یوگا حرام است
۶) پدر و دخترش داخل یک خانه نمی توانند باشند
۷) تکیه دادن زن به دیوار حرام است
۸) گوسفندان ماده باید زنده به گور شوند
۹) مرد نمی تواند به همسرش محبت کند
۱۰) ابرو برداشتن حتی برای زنان حرام است
۱۱) گذاشتن خیار سبز در کنار میوه های دیگر حرام است
۱۲) رابطه با شیعه حرام است
۱۳) استفاده از رستوران‌های بوفه‌باز (سلف سرویس) که در آن چندین نوع غذا سرو می شود حرام است.
۱۴) برگزاری جشن‌ تولد و سالگرد ازدواج باطل‌ و حرام است.
۱۵) اهدای گل به بیمار علاوه بر این که از سنت های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.
۱۶) پوشیدن کمربند ایمنی حرام است زیرا مانع قضا و قدر می شود!
۱۷) هر کسی که در بازی فوتبال گل بزند و سپس بدود تا بقیه او را دنبال کنند و بغل نمایند، (همان طور که در بازی آمریکا و فرانسه انجام شد) باید به صورتش تف انداخت و او را تنبیه کرد! زیرا ورزش بدنی شما چه ارتباطی به شادی و بغل کردن و بوسیدن دارد.
و این فتواها در کنار بسیاری از فتواهای دیگر مانند فتوای ‘جهاد نکاح’ برای زنان مسلمان که باعث بروز مشکلات غیر قابل جبرانی برای پیروان ناآگاه این مفتی ها و بعضا در میان ناآگاهان اهل سنت گردید و باعث شد صدها زن از کشورهای مختلف با توجیه عملی خداپسندانه به گروه تروریستی داعش بپیوندند٬ باعث تمسخر حتی خود اهل سنت در عربستان نیز شده است .

قبلی «
بعدی »