برگزاری کارگاه‌های آموزشی “شادکامی اجتماعی” و “مهارت‌های زندگی” در بنه گز

به گزارش تیتر اول بنه گز ، دومین جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی موسسه توسعه بنه گز با دستور کار نقش شادی و نشاط در کاهش آسیب‌های اجتماعی در محل دهیاری تشکیل گردید.

در این جلسه رئیس مرکز مشاوره طلوع امید ضمن تبیین مفهوم شادکامی اجتماعی اظهار داشت: شادکامی احساس درونی است که با کسب مهارت‌های دوازده‌گانه اجتماعی رابطه مستقیم دارد و موضوعی متفاوت از خندیدن و شادی ظاهری است.

عبدالرضا جعفری کاهش استرس و افسردگی را از عوامل ایجاد کننده شادکامی ذکر کرد و افزود: امروزه افسردگی ناشی از دنیای مجازی از مهمترین عوامل بروز آسیب‌ها در نسل جوان ما می‌باشد که ضروری است مهارت‌های لازم در این خصوص را فراگیرند.

وی به شرایط خاص جغرافیایی بنه گز اشاره و تصریح کرد: با توجه به همجواری بنه گز با برخی مناطق آسیب خیز اجتماعی، همت جوانان و فعالان اجتماعی این روستا از طریق اجرای برنامه‌های مستمر و هدفمند پیشگیری از آسیب‌ها بسیار ضروری می‌باشد.

در این راستا مقرر گردید موسسه توسعه اجتماعی بنه گز در قالب طرح امید اجتماعی و با همکاری شورا و دهیاری، بهزیستی و آموزش و پرورش، کارگاه‌های آموزشی “شادکامی اجتماعی” و “مهارت‌های زندگی” را در بنه گز برگزار نماید.

در ادامه این جلسه اعضا کارگروه آسیب‌های اجتماعی به بیان نظرات خود پرداختند که به شرح ذیل می‌باشد:

احمد جهان آرا: با توجه به تاکیدات دولت به امور فرهنگی، اجرای برنامه‌های فرهنگی را با تلاش جوانان و مجموعه‌های فعال اجتماعی بنه گز در رأس برنامه ریزی‌ها قرار داده‌ایم. طرح امید اجتماعی از جمله برنامه‌های دولت است که تلاش می‌کنیم در بنه گز نیز به صورت مطلوب اجرایی گردد.

مرتضی کرمی: شادکامی اجتماعی مؤلفه‌هایی دارد که این کارگروه باید زمینه‌های شناساندن و آموزش این مؤلفه‌ها را فراهم نماید. مقدمات برگزاری کارگاه آموزش شادکامی اجتماعی در بنه گز فراهم شده است.

سردار پولادی: باید راه‌های بروز آسیب‌ها را شناسایی کنیم. برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء سطح شادکامی در بنه گز با تمام توان در کنار موسسه توسعه هستیم.

باقر کرمی: اشتغال جوانان از مهمترین دغدغه‌های خانواده‌ها است و این امر سبب افزایش استرس در جامعه می‌شود. باید برنامه‌های شادکامی را به درون خانه‌ها برد.

فرخ بنه گزی: جامعه ما غمناک و دچار افسردگی است؛ اما خوشبختانه بنه گز به نسبت مناطق همجوار شاداب‌تر است. برگزاری کلاس‌های مهارت آموزی در حوزه اشتغال، در توانمندسازی و پویایی جوانان بنه گزی موثر خواهد بود.

رضا بهزادی: آسیب‌ها در حوزه مسائل دینی بسیار نگران کننده است و در این خصوص باید بیش از پیش تلاش شود.

زینب فرزدانیا: دانش آموزان و اولیا از کلاس‌های آموزش مهارت‌های اجتماعی استقبال می‌کنند. آمادگی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی شادکامی اجتماعی و مهارت‌های زندگی در دبیرستان دخترانه فردوس بنه گز وجود دارد.

علیرضا فرزادنیا: مصوبات نخستین جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی مبنی بر حضور کارشناسان آسیب‌های اجتماعی در جلسات عمومی، هم اندیشی با مدیران و معلمان مدارس، برگزاری کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی و نمایشگاه آثار سوء مصرف مواد مخدر و راه اندازی مرکز NA بنه گز اجرایی شده و مصوبه تدوین سند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در حال انجام است. مدارس مهمترین پایگاه ما برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی برای نسل جوان است که با همکاری آقای جعفری، مدیر مرکز مشاوره طلوع امید این مهم در بنه گز در حال انجام است.

IMG_20160112_194828 IMG_20160112_195829

IMG_20160112_211209

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

 1. بسمه تعالی راهکارهای برای شادکامی اجتماعی و آسیب های اجتماعی فرزندان : عوامل زیادی در تربیت فرزندان نقش دارد ،عواملی که در دست ماست و از خانواده نشات می گیرد و عواملی که از طرف جامعه است آنچه از طرف جامعه است در دست ما نیست زیرا جامعه هرلحظه در حال تغییر و تحول است ،نظام خانواده می تواند با روشهای پرورش آگاهی و بصیرت اخلاقی را در فرزندان پرورش دهد . آشنا کردن فرزندان با موانع و رفتارهای غیر اخلاقی و چگونه از میان بر داشتن آنهاست بیان عواقب و پیامد های اخلاقی و ضد اخلاقی ، تشویق فرزندان به تفکر قبل از انجام عملی ،بحث و گفتگو در باره مسائل اخلاقی ،افراد را بر اساس معیار های که برای آنها بیان شده تکلیف خود را در هر شرایطی تشخیص می دهند . تا زمانی که نیاز های زیستی در فرزندان حل نشود نمی توان به سعادت و امنیت رسید نظام خانواده در همه عوامل تاثیر دارد ۱- امید اول باید خودمان در زندگی امید وار باشیم زیرا اگر خودمان امید را از دست دهیم تمی توانیم کسی را امید وار کنیم ۲- تلاش ، لذت بردن از تلاش امنیت هم به دست می آید و راحت تر هم می توانیم زندگی کنیم ،ایجاد تفریحات سالم : در جامعه متاسفانه بیشتر خانواده ها نسبت به پر کردن و گذراندن اوقات فراغت فرزندان آگاهی ندارند و عواقب آن در تربیت فرزندان و آینده خانواده غیر قابل انکار است
  عواملی مهمی که در ایجاد شادکامی فرزندان و جلوگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر دارد
  -حمایت از فرزندان اعتماد به نفس او را بالا برده ایم
  -با کمال آرامش با آنها صحبت کنیم
  -با فرزندان بر قراری ارتباط داشته باشیم
  – در خانواده باید اعتقادات دینی مستحکم کنیم
  – محبت و احسان به آنها
  تشکراز کار گروه و موفقیت بیش از پیش برای جوانان و فرزندان عزیز مان خانم منصوری کارشناس ارشد تعلیم و تربیت

دیدگاه بسته شده اند